Metabones uvádí "ďábelský speedbooster" pro Pentax Q

Metabones, již dobře zavedená firma specializující se na zajímavé adaptéry k objektivům, přidala další kousek do svého portfolia a tentokrát popustila uzdu své fantasii úplně. Jde o Speedbooster (telekompresor) pro maličký Pentax Q. Jeho název Q666 neboli "Devil's Speedbooster" je poměrně nekonvenční...

Marketingová oddělení některých firem se opravdu nebojí být originální…

6, 6, 6 je šestsetšedesátšešt

Sugestivní název nového telekompresoru (tedy optického nástavce zkracujícího ohnisko objektivu, viz náš test konkurenčního typu zde) naznačuje ve skutečnosti technické specifikace tohoto adaptéru.

Má zkracovací koeficient cca 0.5×, tudíž zkrátí ohnisko objektivu (Nikon F a G) a zvýší jeho světelnost. Maximální výsledná světelnost, které lze dosáhnout (při použití f/1.2 objektivu) je f/0.666.

Na tělech bezzrcadlovek Pentax Q, pro které je určen, dojde k ekvivalentnímu crop faktoru výsledné soustavy tělo/adaptér 2.8× nebo 2.3× podle modelu fotoaparátu. Crop faktor samotného fotroaparátu je přitom 5.6×, respektive 4.7×.

Není od věci připomenout, že řada kompaktů s vyměnitelnými objektivy Pentax Q již byla výrobcem podle všeho ukončena. Jde tak o trochu překvapivý krok.

Stejně tak překvapivý je i název Q666 aneb „Ďáblův Speedbooster“ (překlad anglického názvu). Výrobci se většinou vyhýbají kontroverzním názvům (z pochopitelných důvodů), ale Metabones se toho zjevně nebojí. Pokud by někdo váhal, proč je modelové značení kontroverzní, tak číslo 666 je většinou vnímáno negativně, jako číslo ďábla (the Beast jej všichni zvou). Wikipedia vysvětluje zde.

Opticky je tvořen 6 členy a umožňuje řídit clonu mechanickým prstencem. Metabones slibuje, že se přidaná optika nepodepíše negativně na ostrosti.

Cena bude dělat $490.

Více na stránkách výrobce: http://www.metabones.com/

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace