Olympus představuje model Tough TG-5

Olympus představil pátého zástupce své řady odolných kompaktů, které můžete vzít i pod vodu, model TG-5. Má nový 16MPx BSI senzor a natáčí 4K video. Zlepšení je více, jak si řekneme v článku.

TG-5 je klasický zástupce řady. Odolný, vodovzdorný, mrazuvzdorný a nárazuvzdorný fotoaparát s periskopovým (nevysouvacím) zoomem s ekvivalentním kinofilmovým rozsahem 25–100mm (1:2–4.9).

Designově se od současného modelu TG-4 mnoho neliší, ale uvnitř najdeme novinek hnedka vícero:

Nový senzor technologie BSI (co to je?) s rozlišením 16MPx formátu 1/2.3" (6.17 × 4.55 mm) je tabulkově shodný s předchůdcem, ale jde o novou generaci.

Také dostal výkonnější procesor TruePic VIII (z vrcholového modelu E-M1 II).

Výsledkem těchto dvou změn je možnost natáčet 4K/30p video. Umí také Full HD až 120p.

I z hlediska konstrukce došlo ke změnám, hlavně strukturálním, takže by TG-5 měl být odolnější, než předchůdce. Podle specifikací výrobce by měl být ponorný do 15m, vydržet 100kg zátěže, přežít pád z 2.1m a odolat mrazu až -14°C. Stejně, jako je vodovzdorný, je i prachuvzdorný.

Díky zabudované Wi-Fi je možné skrze chytré zařízení sdílet (či s s nimi jinak pracovat) údaje o poloze, teplotě, výšce či tlaku, které TG-5 měří a ukládá (lze zapnout/vypnout).

Trochu se přestěhovaly ovladače (na horní stranu), změnilo se ovládání zoomu a další detaily, zda k lepšímu, zjistíme až v recenzi.

Nechybí tradičně mnoho příslušenství (kruhový LED blesk, předsádky nebo futrál pro ponor až do 45m).

Oznámená cena je 449$,na českou si počkejme, ale bude určitě o něco vyšší. Vybírat si budeme moci z varianty černé a červené.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace