Phase One - nová monochromatická 100MPx stěna IQ3 Achromatic

Phase One, dánský výrobce středoformátových přístrojů a softwarových řešení, představuje nová digitální záda (nejen) pro fotoaparáty XF. Jejich zvláštností je, že jde o čistě černobílý senzor - tedy bez Bayerovy masky a s ní souvisící interpolace. Velikost čipu je 54 x 40mm a rozlišení 100MPx.

Stativy Leofoto

Nově představená záda pro fotoaparáty Phase One a další přístroje obsahují velký 54×40mm CMOS čip (o trochu menší, než políčko 645 na svitku) s vysokým rozlišením 100MPx (přesně 101Mpx). Od již dříve uvedené verze IQ3 se IQ3 Achromatic liší tím, že nezaznamenává barevnou informaci - pouze jasovou a snímky tak jsou černobílé. To má dva vedlejší pozitivní efekty – odstranění matice barevných masek vede k vyšší ostrosti snímku (není třeba interpolace) a také k lepší citlivosti na světlo.

S horní hranicí citlivosti ISO 51200 jsou to nejcitlivější středoformátová záda, která v současnosti koupíte.

Dále zde chybí IR filtr, tudíž snímač zaznamenává informaci i mimo viditelné spektrum. Bude tak vhodný právě i pro IR fotografii, ať už uměleckou, nebo vědeckou. Zda je pro normální snímání nutné montovat IR filtr na objektiv, výrobce neuvádí.

Dnes je už samozřejmostí podpora živého náhledu, připojení přes Wi-Fi či HDMI konektor.

Cena není úplně lidová. V tiskové zprávě ji výrobce uvádí jako 49 990$. Je v tom však zahrnuto tělo a jeden objektiv dle výběru. No, ještě, že to není celých padesát tisíc, těch deset dolarů už by bylo přes čáru:-)

Více informací a sample snímky naleznete na https://www.phaseone.com/…Achromatic.a…

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace