Fujifilm - outdoor kompakt XP120 a vlajkové lodě X-T2 a X-Pro2 v grafitově stříbrné

Fujifilm uvádí outdoorový kompakt XP120, se kterým můžete na lyže i pod vodu. Kromě toho představuje také nové barevné schéma pro dvě své nejvybavenější bezzrcadlovky X-T2 a X-Pro2 - Grafitově stříbrnou.

Fujifilm FinePix XP120

Odolný fotoaparát s 16MPx BSI CMOS senzorem (1/2.3") a objektivem o ekvivalentním rozsahu 28–140mm (světelnost F3.9–4.4) vydrží ponor až do 20m a pád z 1.8m. V zimě se hodí i odolnost proti mrazu, uváděná jako –10° Celsia.

Pro komponování slouží antireflexní 3" LCD displej s 920000 body.

Natáčet můžete klasicky Full HD video se snímkovou frekvencí 60 sn./s progre­sivně. Je zde i možnost redukce šumu větru. Je zde i časosběrné snímání s možností následné tvorby Time-lapse videa ve fotoaparátu.

Sériové snímání zvládá v režimu „Burst“ až 10 snímků za sekundu (v nejvyšší kvalitě), a v Advanced Burst až 60 fotografií za sekundu ve snížené kvalitě.

Je zde i novinka v podobě speciální funkce „Cinemagraph“, který je slovy výrobce „schopný zachytit fotografie s pohyblivými elementy. Cinemagraph je zcela nový fotografický přístup, který vytváří snímky na rozhraní mezi fotografií a videozáběrem. (…) S XP120 můžete natočit video o délce až 5 sekund a rozhodnout, které součásti snímků se budou s pomocí Cinemagraphu pohybovat.

Přístroj umí i panoramata – a to až panoramata typu 360°.

Funkce Wi-Fi konektivity je dnes už samozřejmost.

Přístroj je s váhou pouze 203g velmi lehký, což výletníci jistě ocení.

Dostupné barvy jsou modrá, blankytně modrá, žlutá a zelená.

„Grafitové“ X-Pro 2 a X-T2

Oba dva přístroje znáte z našich testů (X-Pro 2X-T2) v dosud jediné dostupné – černé – barvě.

Pokud se vám však takový design fotoaparátu zdá moc obyčejný, nyní můžete sáhnout po grafitově stříbrné (v případě X-Pro tmavší, u X-T více do stříbrna). Jak v takové podobě přístroje vypadají vidíte na fotografiích níže:

V sadě s Graphite verzí X-Pro 2 najdete i barevně sladěný Fujinon XF 23 mm F2 R WR.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace