Nikon - nová zrcadlovka D3400 a 4 setové zoomy s krokovým motorem

Nikon aktualizoval svou základní řadu DSLR modelem D3400. Zůstává 24MPx APS-C senzor a většina specifikací jako u D3300, ale rapidně se zvýšila výdrž na baterii. Přibyla také funkce SnapBridge, přenášenjící data přes nízkoenergetický Bluetooth (BLE). Něco však i ubylo.

Současně jsou uvedeny aktualizované základní zoomy 18-55 a 70-300, které dostaly krokový motor.

Nikon D3400

Nikon aktualizoval svou základní řadu zrcadlovek modelem D3400. Zůstává většina specifikací - 24MPx APS-C senzor bez low-pass filtru, ISO 100–25600 (horní hranice od D3300 zvýšena), procesor EXPEED 4, 11-bodový AF systém, snímání rychlostí až 5 sn./s, Full HD video s frekvencí až 50/60 sn./s progresiveně či zrcadlový hledáček s pokrytím 95% scény a zvětšením 0.95× a displej s úhlopříčkou 3" a rozlišením 921000 bodů. Rapidně se zvýšila výdrž na baterii – místo 700 snímků je to rovných 1200 (CIPA). Přibyla také funkce SnapBridge, přenášenjící data přes nízkoenergetický Bluetooth (BLE). Příjemnější je i váha: 395g namísto 430g.

Přepracované je i rozhraní (větší ikonky atd.). Z galerie snímků také jde nyní fotky přímo upravovat.

Úplný začátečník ocení režim GUIDE (průvodce), který ho provede různým nastavením fotografií i videa.

Novinka však přináší i ztrátu dvou funkcí, o kterých zřejmě Nikon usoudil, že je amatérský fotograf nevyužije a dal tedy přednost snížení váhy a energetické náročnosti. Je to samočistící mechanismus snímače (asi se předpokládá, že nebude tak často měněn objektiv) a zdířka pro mikrofon (při amatérském natáčení byl asi málo využíván).

Pro běžné užívání si zákazník ani jednoho nejspíš nevšimne, pro pokročilé fotografy, kteří využívají D3400 třeba jako druhé tělo, to bude znamenat častější čištění snímače.

Nejmarkantnější změnou je tedy úžasná výdrž na baterii, kterou si myslím, že naopak ocení každý uživatel.

Nové zoomy

K D3400 byly představeny i objektivy AF-P DX 18–55mm F3.5–5.6G70–300mm F4.5–6.3G ED. Jejich hlavní novinkou je krokový motor, vhodný zejména pro snímání v živém náhledu a pro natáčení videa. Byly představeny ve dvou verzích – s VR (stabilizací obrazu) a bez ní. Účinnost VR bude až 4EV. Verze bez VR bude levnější. Doporučujeme však zvláště u telezoomu za VR připlatit, protože rozdíl není velký – s VR udržíte teoreticky až 16× delší expoziční čas.

Ceny

Fotoaparát D3400 se dodává v několika volitelných sadách zahrnujících tělo fotoaparátu a jeden nebo dva objektivy NIKKOR. Cena těchto setů začíná na 14 990 Kč.

Cena objektivu AF-P DX NIKKOR 70–300 mm f/4,5–6,3G ED je 9 290 Kč a cena objektivu se stabilizací pak 10 690 Kč.

   

Aktualizace – reálné snímky produktů:

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace