Leica - nový model M Typ 262

Německý výrobce Leica představil nový digitální dálkoměr své řady M. Nese označení Typ 262 a jde o "odlehčenou" verzi současného vrcholného modelu M Typ 240. Chybí mu live-view i video a místo mosazi používá ve své konstrukci hliník. To se projeví na příznivější ceně a nižší váze. I když u Leicy je "příznivá cena" stále poměrně vysoká.

Německý výrobce Leica představil nový digitální dálkoměr své řady M.

Jmenuje se Leica M Typ 262 a jde o odlehčenou verzi současného vrcholného modelu M Typ 240. Čím je odlehčená? Chybí třeba live-view a video a místo mosazi používá ve své konstrukci hliník. To se projeví na příznivější ceně a nižší váze. Také se tím uvolnilo jedno tlačítko, které tak místo LV nabízí rychlí přístup k vyvážení bílé. Zjednodušilo se i menu, které se teď vejde na 2 stránky.

Jinak je vše při starém (u Leicy doslova při „starém“, protože konstrukčně se stále vychází z modelu M3 z roku 1954).

Snímač je formátu 35mm fullframe, nabízí rozlišení 24MPx a citlivosti od ISO 200 – 6400 (+ softwarové ISO 100).

Samozřejmostí je M bajonet a optický dálkoměrný hledáček (0.68× zvětšení).

Fotoaparát umí sériově fotit až 3 sn./s, zvládne rozsah časů od 60s do 1/4000s a synchročas s bleskem je 1/180s (blesk přes hot-shoe).

Pro zobrazení vyfocených fotek či pro podrobnější nastavení slouží LCD displej o úhlopříčce 3" a rozlišení 921 000 bodů.

Možná se tyto specifikace mohou zdát ve stínu moderních DSLR slabé, ale dálkoměry jsou jiný typ fotoaparátu, který se nehoní za nejvyšší rychlostí a nejlepšími výkony – důraz je kladen spíš na fotografický „workflow“ a tichý, nenápadný chod. Tyto fotoaparáty typicky nenabízejí ani AF a ostření tak probíhá pouze ručně.

Oznámená cena pro Evropu je £4050.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů
Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů

Pro­gram pro správu a úpravu fo­tek Zo­ner Photo Stu­dio X se v pod­zimní ak­tu­a­li­zaci za­mě­řuje zejména na mo­dul Vy­vo­lat a při­náší lo­kální úpravy ba­rev, no­vou Luma křivku a více va­ri­ant úprav u jedné fotky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram