CZECH NATURE PHOTO 2023

Do 12. února se můžete přihlásit do soutěže Czech Nature Photo. Zapojit se můžete hned do několika kategorií. Organizátoři odmění vítěze opravdu hodnotnými cenami. Slavnostní vyhlášení proběhne v květnu.


Přihlašování do nového ročníku je pro fotografky a fotografy přírody otevřeno od 12. ledna. Již potřetí bude současně probíhat soutěž Czech Photo Junior, která je zaměřena na mladé fotografy ze základních a středních škol.

Soutěž Czech Nature Photo dospěla, k již sedmému ročníku, který se jako vždy otevírá českým a slovenským fotografům přírodních krás naší planety. Zveme k účasti amatéry i profesionály, ať už jsou jejich motivem zvířata, rostliny nebo třeba krajina,“ uvádí nový ročník manažer soutěže Michal Krause.

Práce českých a slovenských fotografů zachycujících přírodu doma i ve světě bude možné přihlašovat od 12. ledna do 12. února 2023 prostřed­nictvím elektronického systému.

V aktuálním ročníku soutěže Czech Nature Photo je vypsáno šest hlavních kategorií: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby a Krajina. Dále je možné přihlásit snímky do speciálních kategorií Série, Zvířata v lidské péči a Příroda v Praze. Soutěžit se bude o Cenu za nejlepší fotografii české přírody.

Ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradu je vypsána speciální kategorie Zvířata ve svém prostředí, která se zaměřuje na snímky zachycující volně žijící živočichy v kontextu jejich domovských biotopů a životního prostoru, jehož ochranu je třeba neustále zdůrazňovat. Vítěze kategorie Zvířata ve svém prostředí čeká výstava přímo v zoologické zahradě před informačním centrem.

Odborná mezinárodní porota bude zasedat v Czech Photo Centre 9. března pod vedením fotografa Petra Slavíka, dále v porotě zasednou: španělský fotograf Roberto García-Roa, ředitel Správy národního parku Šumava Pavel Hubený, fotograf Petr Jan Juračka a wildlife fotograf Igor Mikula

Nominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny 22. března. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat v květnu společně se zahájením výstavy oceněných prací v Czech Photo Centre.

Soutěž doprovodí fotografická výstava zahraničního porotce Roberta Garcíi-Roa v galerii Czech Photo Centre v Nových Butovicích.

Czech Photo Junior bude probíhat paralelně se soutěží Czech Nature Photo. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích. Fotografie budou moci mladí fotografové zasílat do uzávěrky soutěže 13. února přes systém společnosti CEWE. Vyhodnocení těch nejlepších snímků mladých talentů se bude konat společně s profesionální soutěží Czech Nature Photo.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

LISTOPADOVÉ NOVINKY SPOLEČNOSTI NIKON
LISTOPADOVÉ NOVINKY SPOLEČNOSTI NIKON

Spo­leč­nost Ni­kon mi­nulý tý­den roz­ší­řila svoji na­bídku o čtyři nové pro­dukty. Řadu pro­duktů roz­ši­řuje černá verze iko­nic­kého fo­to­a­pa­rátu Ni­kon Z fc, ob­jek­tiv NIK­KOR Z 40 mm f/2 (SE), grip pro dál­kové ovlá­dání MC-N10 a  su­per­te­le­ob­jek­tiv NIK­KOR Z 600 mm f/4 TC VR S. Na všechny se dnes po­dí­váme. 

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram