Capoeira - fotografování reportáže

Uplynulý pátek a sobotu (3 a 4. 12. 2021) probíhal v Praze pod záštitou skupin Ginga Mundo a Abadá workshop capoeiry: brazilského bojového umění. Krátkou reportáž z akce jsem nafotil s Fujifilm X100V s objektivem Fujifilm 23mm f/2,0.

Z pohledu sportovce se jednalo o jedinečnou ukázku síly, pružnosti a koordinace, ale také o přátelské a netradiční setkání v „době covidové“.

Místo činu: tělocvična Aikido

Z pohledu nezkušeného fotografa se jednalo o výzvu. Špatné umělé světlo, množství zrcadel v tělocvičně, rychlý pohyb sportovců a limitace „kompaktního“ fotoaparátu s pevným ohniskem (Fujifilm X100V) byly jen některé z překážek.

Přátelské přivítání s trenérem Ginga Mundo

Seznamování napříč skupinami Ginga Mundo a Abadá

Některé překážky se povedlo zvládnout lépe než jiné, ale i tak díky pomoci všech zúčastněných mohla vzniknout tato fotoreportáž, která chronologicky zachycuje první den setkání.

Capoeira je brazilské bojové umění provozované již na celém světě. Jedná se o unikátní kombinaci bojových, tanečních a akrobatických prvků, které jsou zpestřeny hudbou a zpěvem. Kombinace těchto prvků ji dělá zajímavou pro zúčastněné, diváky i fotografy, kteří mají možnost zachytit mimořádné snímky.

Příprava na kop Armada

Ukázka a nácvik obloukového kopu Armada

Ginga (základní krok/postoj) 

Ukázka kombinace technik zakončených Aú (hvězdou) přes soupeře

Trenér nevěřící svým očím

Příprava na hru na hudební nástroje (berimbau, atabaque – velký buben, pandeiro – tamburína, agogo – není na fotce) 

Souboj trenérů v Rodě

Roda (hra/souboj dvojice probíhající za doprovodu hudebních nástrojů a zpěvu). Vstup do Rody se tradičně provádí (hvězdou, přemetem či jinou obdobnou technikou).

Závěrečná fotka všech zúčastněných napříč skupinami

Více informací o capoeiře a skupinách na Ginga Mundo – gingamundo.cz (Facebook: capoeiravpraze) Abadá – abadacapoeira.cz (Facebook: abada.praha)

Fotoreportáž byla zpracována jako jeden z úkolů rekvalifikačního kurzu Fotorepor­tér. Více informací o rekvalifikaci na FotoInstitut­.cz.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (2)

Tisknout článek

Tip na článek

Přehledně: Nejlepší zrcadlovky
Přehledně: Nejlepší zrcadlovky

Ne­pře­berné množ­ství růz­ných mo­delů di­gi­tál­ních zr­ca­dlo­vek na­jdeme na čes­kém trhu, na­víc s často ne­pří­liš pře­hled­ným zna­če­ním. Po­tom se vý­robci ne­mo­hou di­vit, když zá­kaz­ník nemá po­nětí, jaká DSLR je pro něj ide­ální. Proto při­chá­zíme s pře­hle­dem, který při­nese světlo a po­může Vám s vý­bě­rem zr­ca­dlovky. Člá­nek je v říjnu 2021 ak­tu­a­li­zo­ván.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram