Test Fujifilm FinePix XP140

Fujifilm FinePix XP140 je dalším zástupcem Fujifilmu mezi odolnými kompakty. Před rokem jsem napsal, že je to jedna z mála značek, která představuje svůj model pravidelně každý rok. A stále to naštěstí platí. Jaký je tedy letošní model?

VideosekvenceDnes je standardem možnost natáčet 4K video. U modelu Fujifilm XP140 je tato možnost zřejmě nejvýraznějším rozdílem v porovnání s XP130. Jenže má poměrně nízkou snímkovací frekvenci, pouze 15 snímků za sekundu. Veškeré varianty jsou k dispozici pouze s mono zvukem. Na druhou stranu máme k dispozici až 4× zpomalené video v rozlišení HD, předchůdce uměl 4× jen ve VGA. A pod vodou je zpomalené video perfektní!

U standardního 4k videa je znát, že zpomalené video sice nebude mít zvuk, ale lépe ukáže to, co jste chtěli vidět.

Další ukázka 4k videa.

Ukázka úhlu záběru 4k videa.

Ukázka úhlu záběru FullHD videa.

Neobvyklý poměr stran 1:1.

A ještě úhel záběru pro HD. Je zřejmé, že 4k má sice mírně menší úhel záběru, ale v reálném nasazení není rozdíl v porovnání s FullHD (HD) podstatný.

Ukázka FullHD videa. Samozřejmě se zvukem.

A teď 4× zpomalené. To umožňuje XP140 v HD kvalitě a rozhodně to stačí.

Další zpomalené video.

A ještě jedno.

KonektivitaFotoaparát komunikuje s okolím prostřednictvím Bluetooth i WiFi. Připojení je intuitivní, funguje dokonale, jen k tomu potřebujete aplikace Camera remote.

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

Líbil se vám článek?

Pokračovat v sérii

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

David Weinhauer - fotograf aktů
David Weinhauer - fotograf aktů

Da­vid Weinhauer je br­něn­ský fo­to­graf aktů, známý pře­de­vším svou in­stagra­mo­vou sé­rií por­trétů „Sprosté kafe“. Něj­čas­těji fotí s ama­tér­skými kli­ent­kami. Ně­které z nich chtějí fotky pro sebe, ji­ným po­má­hají v psy­cho­te­ra­pii. Na­jdou se i ta­kové, které za fo­cení ne­chtějí za­pla­tit a vy­u­ží­vají k tomu různé tak­tiky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

Články v sérii:

Další články ze série
FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace