SONY: Nová APS-C bezzrcadlovka a6400

Sony představuje novou generaci bezzrcadlovky a6400 s funkcemi Real-time Eye Autofocus, Real-time Tracking a zrychleným automatickým zaostřováním.

Nový model a6400 přináší mnohé technologie, které známe z uznávané produktové řady plnoformátových fotoaparátů, v těle bezzrcadlovky s APS-C snímačem. Může se pochlubit například automatickým zaostřením do 0,02 sekundy. Představí ale také nový systém Real-time Eye AF a Real-time Tracking. Nabízí i vylepšené vysokorychlostní snímání, novou generaci obrazového procesoru BIONZ X, nahrávání videí ve formátu 4K, dotykový, vyklopitelný LCD displej a mnoho dalšího.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

 • AutoFocus zaostří za 0,02 sekundy
 • pokročilé ostření na oko pomocí Real-time Eye AF
 • nové sledování objektu Real-time Tracking
 • 24,2 MP APS-C Exmor CMOS
 • dotykový display vyklopitelný do úhlu 180°
 • sériové snímání s rychlostí 11 fps (116 snímků JPEG, 46 snímků RAW)
 • videa v rozlišení 4K
 • intervalové nahrávání pro časosběrná videa
 • max. ISO 32000, pro statické snímky rozšiřitelné do 102400

Fotoaparát nabízí 425 bodů detekce fáze AF a detekce kontrastu AF, které pokrývají přibližně 84 % plochy záběru. Tento systém sledování AF byl zkombinován s novou generací obrazového procesoru BIONZ X. Společně s ním umožňuje fotoaparátu zaostřit za 0,02 sekundy a uzamkne zaostření na daný objekt. Zajistí sledování i rychle se pohybujících objektů.

Model a6400 představuje automatické ostření v reálném čase Real-time Eye AF. Tato schopnost využívá umělou inteligenci pro rozpoznávání a detekci objektů v reálném čase. Zároveň zpracovává údaje o poloze očí. Je-li aktivovaný režim AF-C nebo AF-A, je možné zvolit oko (levé či pravé) jako ostřící bod. Je možné volit mezi funkcemi Auto/Right Eye/Left Eye a Switch Right/Left Eye. Letní aktualizace systémového softwaru také umožní podporu Eye AF u zvířat. Na umělé inteligenci je založena i technologie Real-time Tracking. Ta zpracovává informace o barvě, hloubce a kontrastu obrazu.

Tato bezzrcadlovka pracuje také jako videokamera. Podporuje interní nahrávání filmů ve 4K (QFHD: 3840 × 2160), Full HD záznam pak nabídne 120 fps. Ostření během natáčení filmu je rychlé a stabilní díky vylepšené technologii Fast Hybrid AF, která udržuje kontinuální zaostření na snímaný objekt. K dispozici vám bude také obrazový profil HLG (Hybrid Low-Gamma)

Mezi další vlastnosti patří přítomnost XGA OLED Tru-Finder, široká možnost uživatelského přizpůsobení, prachuodolnost a voděodolnost. Sony a6400 je vyrobena z magnezitové slitiny. Přináší také novou aplikaci Image Edge Mobile, která zajistí propojení s chytrým telefonem či tabletem.

Do České republiky se začne dovážet na jaře 2019. Prodejná bude i v setech.

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace