Firmware update pro bezzrcadlovky Nikon Z7 a Z6

Společnost Nikon na trh uvedla firmware verze 2.0, který napomůže rychlosti mirrorless full frame fotoaparátů Nikon Z7 a Z6.

Součástí aktualizace jsou primárně tyto tři funkce  rozlišující možnosti vizuální tvorby:

1. AUTOMATICKÉ ZAOSTŘOVÁNÍ S DETEKCÍ OČÍ V REŽIMU FOTOGRAFOVÁNÍ

Nová funkce automatického zaostřování s detekcí očí v režimu automatické volby zaostřovacích polí (AF-S, AF-C) automaticky detekuje lidské oči a zaostří na ně. Když funkce detekuje oči více lidí, můžete multifunkčním nebo pomocným voličem vybrat oko, na které má fotoaparát zaostřit, a to i při pohledu do elektronického hledáčku. Po pořízení snímku si můžete snadno ověřit, že je snímek zaostřen. Stačí stisknutím tlačítka OK zvětšit prohlížený snímek na oko, na které měl fotoaparát zaostřit.

2. ROZŠÍŘENÍ PRACOVNÍHO ROZSAHU AUTOMATICKÉHO ZAOSTŘOVANÍ PŘI NÍZKÉ HLADINĚ OSVĚTLENÍ

Nový firmware umožňuje zrychlení automatického zaostřování při záznamu tmavých nebo slabě osvětlených scén, a to při fotografování i při záznamu videosekvence. U modelu Z 7 se rozšiřuje pracovní rozsah automatického zaostřování z –1 EV na −2 EV a u modelu Z 6 z −2 EV na −3,5 EV. Když ve fotoaparátu Z 6 zapnete automatické zaostřování pro nízkou hladinu osvětlení, bude dostupný pracovní rozsah automatického zaostřování pro nízkou hladinu osvětlení rozšířen z −4 EV na −6 EV.

3. AUTOMATICKÉ ŘÍZENÍ EXPOZICE BĚHEM RYCHLÉHO SÉRIOVÉHO SNÍMÁNÍ

Dříve byla při rychlém sériovém snímání expozice pevně nastavena při pořízení prvního snímku série. S firmwarem verze 2.0 však přichází podpora automatického řízení expozice během rychlého sériového snímání (rozšířeného), díky čemuž mohou fotoaparáty měřit expozici průběžně, stejně jako zaostřují. Proto mohou být všechny snímky série pořízené rychlým sériovým snímáním nejen zaostřené, ale také optimálně exponované s ohledem na změny jasu scény během expozice snímků série.

Nový firmware si můžete stáhnout (zdarma) z centra stahování Nikon.


     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace