Články označené - Bezzrcadlovka

 • Fotografujeme vesmír zrcadlovkou: zima I

  Jaké objekty hlubokého vesmíru fotografovat se zrcadlovkou nebo bezzrcadlovkou v zimě? Inspirace pro fotografy s teleobjektivy i dalekohledy. Králem noční oblohy v zimě je Orion se svou Velkou mlhovinou a dalšími ikonickými vesmírnými objekty. Je to však i sezóna nádherných H-alfa mlhovin jako Rosetta nebo Kalifornie a hvězdokup jako M35 nebo M37. Připravili jsme pro vás nový třídílný seriál  o objektech zimní oblohy fotografovatelných zrcadlovkou z naší zeměpisné šířky.

   0
 • Test bezzrcadlovky Sony Alpha A7 Mark IV

  Sony A7 IV je nový "univerzální" model sedmičkové řady fullframe bezzrcadlovek, který se nespecializuje na nic konkrétního, jako jeho sourozenci s písmenkem, ale měl by být všeumělem vhodným pro většinu fotografů, a to i těch pracujících. Protože nejde jen o dílčí vylepšení Mark III, ale zcela novou generaci, najdeme zde celou řadu novinek, díky kterým má A7 IV našlápnuto oslovit opravdu široké spektrum zapálených hobbystů i profesionálů.

   0
 • Nový FUJIFILM X T 30 II a dva objektivy

  Fujifilm odhalil novou bezzrcadlovku FUJIFILM X-T30 II. Může se pochlubit 26,1 MP snímačem X-Trans CMOS 4 a procesorem X-Processor 4, čímž dosáhne rychlosti automatického ostření odpovídajícího modelu X-T4. Přichází také funkce sledování pohybujícího se zaostřeného objektu nebo vylepšené video (4K/30P). Spolu s novou bezzrcadlovkou byly představeny i 2 nové objektivy - XF23mm F1.4 R LM WR a XF33mm F1.4 R LM WR. Těšíme se na test.

   1
 • Test fullframe bezzrcadlovky Nikon Z7II

  46Mpx snímač velikosti konifilmového políčka v bezzrcadlovce Nikon řady Z jsme už měli. Jenže verze Nikon Z7II proti předchůdci zrychlil, protože má dva procesory pro zpracování dat. Jaký tedy Nikon Z7II je?

   3
 • Test vloggovacího fotoaparátu Sony ZV-E10

  Sony přináší nový foto/video hybrid pro tvůrce webového obsahu. Jmenuje se Alpha ZV-E10 a jde o takový mezistupeň mezi dřívějším 1“ modelem ZV-1 a většími profesionálními kamerami s výměnnými objektivy. Je zaměřen na podobné publikum jako předchozí ZV (amatérští i pokročilí tvůrci videí -vlogging, youtube), kterým ale přináší větší APS-C snímač a výměnné objektivy.

   2
 • Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky

  Bezzrcadlovky nabídnou obrazovou kvalitu na stejné úrovni jako DSLR, umožní vyměňovat objektivy, jsou ale přitom menší a lehčí. Proč tedy (ne)chtít bezzrcadlovku a hlavně kterou? Článek jsme ro vás aktualizovali.

 • Nové informace o bezzrcadlovce Canon EOS R3

  Canon už před nějakou dobou oznámil příchod nové bezzrcadlovky EOS R3. Má se jednat o hybridní přístroj, který bude určen zejména pro sportovní a zpravodajské fotografy. Nové informace o bezzrcadlovce EOS R3 říkají, že tento fotoaparát bude disponovat i automatickým ostřením (AF) se sledováním pro motoristické sporty včetně automobilových a motocyklových závodů. Mimo to bude nahrávat převzorkované video 4K. Již v dubnu jsme se dozvěděli, že EOS R3 dostane nový 35mm vrs­tvený BSI CMOS snímač a obrazový procesor DIGIC X. Umět bude až 30 sn./s ve formátu RAW nebo vybírat ostřící bod pohybem oka.

   0
 • Test fotoaparátu Sony Alpha A1

  Co se stane, když zkřížíte rychlou řadu Sony A9 a řadu Sony A7R s vysokým rozlišením? Dostanete monstrum, v tom nejlepším smyslu slova. Sony potomka těchto dvou oceňovaných řad nazvalo Alpha A1 a po právu ho zařadila na vrchol své nabídky. Přečtěte si recenzi 50MP/8K fotoaparátu, který chroustá gigabajty dat jako lupínky. Dozvíte se také více o tom, jak fotí objektiv G-Master 135/1.8.

   1
 • Test fotoaparátu Canon EOS M50 MARK II

  Nejnovější model bezzrcadlovky od firmy Canon se právě představil na našem trhu. Dva roky po jeho předchůdci. Novinka se jmenuje Canon EOS M50 Mark II. Jaký M50 Mark II je?

   2
 • Canon představuje novou bezzrcadlovku EOS M50 Mark II

  Canon představuje malý, ale výkonný bezzrcadlový fotoaparát EOS M50 Mark II, který cílí zejména na uživatele sociálních sítí. Hlavní předností tohoto fotoaparátu je všestrannost. Umožňuje natáčení videa ve 4K na šířku i na výšku nebo živě streamovat ve Full HD přímo na YouTube. Canon EOS M50 Mark II je tak ideální volbou nejen pro všechny vloggery, bloggery, influencery, ale i fotografy, kteří vyžadují malý a všestranný fotoaparát. Již brzy vám tento fotoaparát představíme i prostřednictvím uživatelské recenze.

   0