Vítězné fotografie soutěže "Skrytá krása" (12.8.-12.10.)

Od 12.8. do 12.10. probíhala v naší galerii soutěž na téma "Skrytá krása". Partnerem soutěže byla společnost Fomei, která věnovala prvním třem vítězům ceny.

Podívejte se na galerii vítězných fotografií a přečtěte si rozhovor s vítězi v dnešním článku!

Ze všech soutěžních fotografií na téma „Skrytá krása“ vybrali přímo naši čtenáři deset nejlepších a ty najdete v článku i s odpověďmi autorů na naše zvídavé dotazy ohledně vzniku fotografie či použité techniky. Tři soutěžící s nejvyšším ziskem bodů pak obdrží hodnotné ceny od partnera soutěže www.FOMEI.com.

Právě teď můžete soutěžit ve fotosoutěži „Námraza“, která trvá do 12.12. 2018:

Novou soutěžní fotogalerii naleznete zde.

1. místo: Míla.V. – Podzimní krása..

O fotografii: Kle­jicha hedvábná je atraktivní dekorativní trvalkou vyznačující se krásnými květy bílo-fialové barvy a příjemnou vůní, která přitahuje množství včel a motýlů. Na fotografii je puklý vícesemenný měchýřek, ze kterého po celou zimu, stejně jako z ostatních, odlétají uvolněná semena.

Tahle krása rostla podél trati, kde zplaněla. Bylo to mé oblíbené místečko, (které bylo letos zlikvidováno při opravě kolejí) na focení hmyzu a později puklých měchýřků se semeny.

Technika: Foceno bylo kompaktem Panasonic Lumix FZ200, ke kterému letos přibyla i zrcadlovka se kterou zkouším fotit téměř všechno, hlavně makro, ale zatím bez makro objektivu… ;)

2. místo: MSD – Skrytá

O fotografii: Za­jímavost k fotce nemám. Není „ze šuplíku“. Prostě jsem v době jejího vzniku měl pocit, že do té doby vložené fotky nevyjadřují skrytou krásu tak, jak bych si to představoval. 

Technika: Byl použit fotoaparát Canon EOS 7D, Objektiv Canon EF 50mm 1:1,8. A asi i ND filtr. Stativ Manfrotto. Drátěná spoušť.

Snažím se dělat emotivní obrázky. Z rodinných důvodů pouze doma, nejčastěji v garáži. Mám rád „lidské“ fotky, ale chybí mi model/modelka. Tak fotím (bohužel) nejvíce sám sebe. Říkám tomu cyklus „V zajetí sebestřednosti“. Soustřeďuji se zejména na Témata dne, která mě motivují. Baví mě k danému tématu hledat vlastní ztvárnění a porovnat jej s ostatními. A děkuji FA za takovou možnost a všem za skvělou zábavu :)

3. místo: Paťka K – …Kvapka…

O fotografii: Fo­tografia vznikla spontánne, po tom, čo mi vykvitla fialka, ktorú som dostala.

Technika: Foto­aparát Canon EOS 1000D, Canon EF 100mm f/2,8 Macro USM

Fotografovanie je mojim koníčkom už 10 rokov, najviac ma zaujalo MAKRO – v kvapkách je vidieť celý svet a mňa fascinuje zachytávať v nich tie okamihy a krásy, ktoré v normálnom živote ani nepostrehneme.

4. místo: fialový poustevník - Okno do zpěvákovy smutné duše

O fotografii: Fot­ka je z Vyšehradu, z období velké letní ptačí žízně. U pítka byla dosti fronta – někteří ptáčci posedávali okolo a čekali, až na ně přijde řada. Tento lejsek usedl na lavičku pod opěradlo.

Technika: Fotil jsem jej obj. Nikon 600 mm plus 1,4 extender (850mm). Nikon 850.

Fotím nejraději přírodu – ptáčky zpěváčky, veverky, zkouším i makro. Rád mám i všelijaké jiné focení – digitální fotografie se stala hlavní náplní mého života.

5. místo: František Dulík – volavka

6.-7. místo: vikinek – skryto pod sukněmi

6.-7. místo: Dana Smržová – Nedobytná

O fotografii: „Ne­dobytnou“ jsem si vypěstovala spolu s mnoha dalšími od semínka až po okamžik, kdy se mi odměnila krásou nejen v květu.

Technika: Dřív jsem neměla fotoaparát, ale krásné kaktusy. Když jsem si pořídila Olympus SP 500, tak jsem dělala takové foto-pokusy, bohužel jsem nestačila všechny zvěčnit a přišla jsem o ně..Nyní mám lepší fotoaparát, ale už nemám svoje milované rostlinky.

Kdyby to šlo, nejraději bych zase fotila kaktusy. Něco málo už mi zase dorůstá.

8.-11. místo: Fotograf Jakub Mertl - Starý a opuštěný

O fotografii: Sta­rý opuštěný nejmenovaný zámeček v jedné vesničce, kde jsem trávil dětství. Tehdy zde žil obyvatel jmenovaný Ruda. Jako malé dítě jsem se ho velice bál, byl tajemný, jezdil pouze na kole a měl na zádech hrbl. Netušil jsem, že je to rakovina, na kterou náhle zemřel. Jeho pozůstatky, tam leží ladem do dnes.

Nejčastěji v poslední době fotím reklamu, protože se fotografií živím, ale čím dál více se snažím vrátit do doby, kdy mě fotografie naplňovala. Je těžké skloubit koníček a práci dohromady. 

8.-11. místo: radimecek13 – Strakapoud velký…

8.-11. místo: M_a_r_silka – Skrytá bobulka

O fotografii: Ros­tlinka se jmenuje Mochyně židovská třešeň. Moc se mi líbila, a když jsem hledala vhodné místo, kde ji vyfotit, napadla mě tato větev. Zrovna zapadalo slunce, takže pozadí je trochu do oranžova, což se mi taktéž líbilo. Na tohle téma mi přišla docela vhodná, je schovaná v oranžovém kalichu a přes zimu se z ní stane jen „síťovaný obal“ a bobulka je krásně vidět. :)

Technika: Fotila jsem Nikonem D3300 s objektivem Nikkor 18–105mm f/3.5–5.6 G VR. 

Nejčastěji fotím přírodu – rostliny, pejsky, motýly, hvězdy, západy slunce, potom taky portréty, akce, nebráním se ničemu, fotím vlastně vše, k čemu mám příležitost. :) 

8.-11. místo: Vendy Felixová – Šeptání

O fotografii: Fotografii jsem pořídila v dalekém Kyrgyzstánu u řeky Karkyry, která pramení v ledovcích Ťaň – Šanu. V této krásné řece se ukrývají všechny barvy velehor.

Vítězům blahopřejeme!

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • KIV
  KIV
  25.11.2018 10:10

  Tak tady vyšlo všechno na sto procent. Nejen že vítězné fotky jsou opravdu skvělé, ale navíc jsou tak různorodé, jako by každá měla zastupovat jiný žánr. Článek je jako vždy sestaven s vkusem a přehledně. Gratulace vítězům a jmenovitě Míle, díky Elišce, díky redakci Fotoaparátu a díky Fomei. Vše si zaslouží pochvalu a dík.

 • Míla Vildová
  Míla Vildová
  25.11.2018 18:14

  Chtěla bych moc poděkovat za gratulace a zároveň také tímto popřát všem ostatním soutěžícím. Velké díky redakci za hezky připravené soutěže a společnosti Fomei za hezký dárek.

 • Festa
  Festa
  25.11.2018 20:04

  Za skvěle odvedenou práci odměna.
  Blahopřeji Vám.
  Vašík

 • Eby
  Eby
  25.11.2018 22:11

  Mílo.V., moc ti blahopřeji. :-))

 • Paťka K
  Paťka K
  26.11.2018 16:17

  Aj ja sa chcem poďakovať a taktiež gratulujem ostatným zúčastneným. Výhra ma veľmi potešila .

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (7)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak funguje režim vysokého rozlišení
Jak funguje režim vysokého rozlišení

40 mo­delů fo­to­a­pa­rátů dnes ge­ne­ruje fo­to­gra­fie s vy­so­kým roz­li­še­ním (high re­so­lu­tion mode) ty­picky 4× vět­ším, než je roz­li­šení vlast­ního sen­soru. Pa­na­so­nic Lu­mix 5S II tak zvýší množ­ství pi­xelů z 24Mpix na 96Mpix. Re­žim vy­so­kého roz­li­šení u Pa­na­so­nic Lu­mix 5S II jsem vy­zkou­šel na Šu­mavě při fo­to­gra­fo­vání hor­ského po­toka dlou­hými časy, kra­jiny krát­kým te­le­ob­jek­ti­vem a rysa os­t­ro­vida krát­kou ex­po­zicí.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram