Lenka Hatašová - výstava do pátku 3.2.

Lenku Hatašovou, známou fotografku (nejen) portrétů celebrit, budete moci vidět na Setkání fotografů 1.4.2017. Zatím můžete navštívit její výstavu, která trvá do pátku 3.2.2017 v budově Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (Senovážné náměstí 9, 8-17:00). Uvidíte zde fotografie z cesty po Izraeli.

Setkani fotografu

Lenka Hatašová bude jedním z hostů Setkání Fotografů 1. dubna 2017. Připomínáme zatím její výstavu, která tento pátek končí:

Kde: Státní úřad pro jadernou bezpečnost, Se­novážné náměstí 9

Kdy: do pátku 3.2.2017, 8–17:00

O Lence Hatašové:

Lenka Hatašová prošla s fotoaparátem v ruce válečným bojištěm na Balkáně či tenisovými kurty slavného grandslamu.

Svět reportáží a dokumentaristiky opustila v 90.letech, kdy začala fotografovat pro média známé osobnosti kultury, sportu či politiky. Věnuje se výhradně stylizovanému portrétu a její fotografie zdobí titulní stránky magazínů, obaly desek českých zpěváků atd.

Její doménou je malba světlem a stínem, což je vlastně skutečný význam slova fotografie. Před časem publikovala sérii aktů v knize básní Paměť zrcadla i v rámci projektu Znovuzrozená, kde jsou akty součástí šansonového 2cd zpěvačky Renaty Drössler. Navrací se i k dokumentární fotografii, zejména při svých cestách po světě i v monotematických reportážích jako v případě Izraele, USA, Kuby atd.

Tvorba Lenky Hatašové: https://www.facebook.com/…Photography/

Přečíst si také můžete náš rozhovor s Lenkou: https://www.fotoaparat.cz/…rozhovor-len…

Portrét Báry Basikové, foto: Lenka Hatašová 


Lenka Hatašová – Setkání fotografů 2015

   


     

Líbil se vám článek?

Tisknout článek

Kurz rekvalifikace fotoreportér

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace