Nikon letos slaví 100 let... a připravil speciální stránku

Společnosti Nikon bude letos 100 let. Konkrétně bude slavit narozeniny 25. července 2017. K té příležitosti spustila dedikovanou stránku, natočila tematické video a zve také na další ročník soutěže Nikon Photo Contest.


Nikon v roce 2017 oslaví kulaté výročí a přesouvá se do společnosti firem, jejichž věk se zapisuje třemi číslicemi. Ano, firma letos oslaví 100 let od založení. Stalo se tak v roce v roce 1917, když spojením tří menších japonských výrobců optiky vznikla společnost Nippon Kogaku K.K.

K té příležitosti spouští i informativně-zábavnou stránku, kterou najdete na adrese http://www.nikon.com/100th/

Společnost Nikon začala výrobou mikroskopů, dalekohledů atd. Fotografickou optiku Nikkor pak vyrábí od roku 1932, fotoaparáty od roku 1948 a zrcadlovky dodnes používaného bajonetu „F“ od r. 1959.

Pokud se s historií společnosti chcete seznámit podrobněji, doporučujeme záložku Histo­rie na zmíněné narozeninové stránce.

Také stále běží další ročník soutěže Nikon Photo Contest, konané již od roku 1969 - http://www.nikon-photocontest.com/en/. Termín uzávěrky je 27.2.2017.

Video, které při příležitosti stého výročí vzniklo, shlédnete níže:

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace