EIZO: nové grafické monitory CG2730 a CS2730

Společnost EIZO uvádí na trh dva nové modely 27 palcových monitorů řady ColorEdge s hardwarovou kalibrací, které cílí na uživatele z oblasti fotografie, grafického designu a postprodukce videa.

Stativy Leofoto

Oba dva nové modely ColorEdge disponují roz­lišením 2K, tedy WQHD (2560 × 1440 bodů) – to je o 60 % více pixelů než monitory s rozlišením 1920 x 1200.

CS2730 i CG2730 je osazen panelem typu LCD IPS se širokým barevným rozsahem (Wide Gamut) o poměru stran 16:9, jenž pokrývá 99 % barevného prostoru AdobeRGB.

Výrobce tvrdí, že zásluhou 16bitové Look-Up-Table (LUT) se oba monitory ColorEdge vyznačují co nejpřesnějším podáním barev a barevnou hloubkou bez artefaktů v podobě falešných pruhů nebo obrysů na rozhraní barevných tónů.

Jako výhodu grafických monitorů (ColorEdge) EIZO uvádí, že každý jednotlivý monitor řady je přímo v továrně přesně proměřen. U kaž­dého přístroje je přitom továrně zkalibrována křivka gama. Homogenita a barevná jednotnost je u každého jednotlivého panelu továrně také změřena a zkorigována

Oba monitory nabízejí vstupy DVI-D, HDMI a DisplayPort.K dis­pozici je rovněž rozbočovač USB ver.3 se dvěma konektory pro upstream (pro připojení dvou PC) a třemi konektory pro downstream, z nichž jeden je dimenzován pro nabíjení externích USB-zařízení.V balení naleznete také kalibrační software EIZO ColorNavigator.

Co se designu týče, žádná revoluce se nekoná, ale rámeček monitoru je nyní po celém obvodu stejně široký a je ve srovnání s předchozími produkty cca o 46% užší. Hloubka monitoru je o 30% tenčí.

CG2730 

Vyšší model CG2730 vybaven vestavěným kalibračním senzorem. Senzor je sladěný s konkrétní obrazovkou a slouží
ke kalibraci a nastavování profilů. Vestavěný senzor umožňuje i automatickou rekalibraci.


CG2730 disponuje také 98% pokrytím barevného prostoru DCI-P3.

Displej je vybaven technologií True-Black

V balení CG2730 je rovněž profesionální stínítko v ceně.

44.690 Kč včetně DPH

CS2730

Nižší model je rovněž vybaven hardwarovou kalibrací, ale některé pokročilé funkce CG2730 nebo třeba stínítko v ceně mu chybí.

Cena je 27.190 Kč včetně DPH

Na oba monitory EIZO je 5 let záruky.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace