Sony představuje nový systém bezdrátového řízení externích blesků

Společnost Sony oznámila, že uvádí na trh nový systém rádiového řízení blesků. Bude kompatibilní s existujícími fotoaparáty a blesky. Tvoří ho bezdrátový ovladač FA-WRC1M a bezdrátový přijímač FA-WRR1.

Stativy Leofoto

Sony zaplňuje jednu z posledních mezer ve svém portfoliu a představuje nový systém bezdrátového řízení externích blesků.

Systém dálkového ovládání blesků obsahuje bezdrátový ovladač FA-WRC1M a bezdrátový přijímač FA-WRR1 a má maximální dosah 30m.

Systém umí pracovat až s 15 samostatnými blesky rozdělenými už do pěti skupin - 5 skupin ve skupinovém režimu, 3 skupiny v režimu TTL nebo v manuálním režimu.

Prostřednictvím ovladače s řídícím panelem je možné ovládat režim snímání, poměr záblesku vůči okolnímu světlu a kompenzaci expozice na externích blescích.

Další zajímavou funkcí je funkce dálkové spouště ovládající větší počet fotoaparátů.

Systém bezdrátového řízení externích blesků dosahuje rychlosti syn­chronizace záblesků v čase až 1/250 sekundy. K dispozici bude také vysokorychlostní synchronizace blesku (HSS). Intenzitu blesku ovládat ve 25 krocích (1/1,až 1/256).

Celý systém je prachu i vodě odolný.

Výhodou užívání rádiového signálu je, že k ovládání blesků nevadí ani případné překážky mezi příjmačem a vysílačem

Do prodeje půjde systém rádiového odpalování v září 2016. Cena FA-WRC1M bude cca 11 999 Kč a FA-WRR1 okolo 6 699 Kč.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace