DxO OpticsPro: nová verze 11

Společnost DxO uvedla novou verzi svého software pro editaci fotografií - DxO OpticsPro verze 11. Vlepšuje zejména novinky z předchozí verze 10. Verze již je dostupná na stránkách výrobce.

RAW konvertor od společnosti DxO (která provozuje známý web, testující výkon fotoaparátů a objektivů, stejně jako má na svědomí zajímavý fotografický modul DxO One k smartphonům) DxO OpticsPro dostává jedenáctou verzi.

Hlavním vylepšením je zlepšený algoritmus redukce šumu ‚PRIME‘, který byl uveden v předchozí verzi. Měl by nyní být rychlejší, zachovávat více detailů a „nežehlit“ tolik bokeh.

Vylepšena je i funkce DxO Smart Lighting‘ (tone mapping), která jde nově aplikovat bodově na vybraná místa a nabídne funkci detekce tváří.

Další zlepšení se týkají třeba automatického stahování korekčních profilů v závislosti na metadatech snímku, funkcí jako je automatický nástroj mikrokontrastu, hromadná detekce a redukce červených očí a dalších.

Kompletní seznam novinek a specifikace jsou na webu výrobce.

Přibyly také nové podporované fotoaparáty – DxO OpticsPro jich nyní podporuje celkem 28000.

Oznámené ceny pro Evropské trhy:

DxO OpticsPro 11 ESSENTIAL - £99 (do konce června £79)

DxO OpticsPro 11 ELITE - £159 (do konce června £119)

Obě verze se liší rozdílnou podporou funkcí a fotoaparátů – ELITE toho umí víc.

Pokud byste si náhodou byli pořídili verzi 10 počínaje 1. dubnem, máte nárok na upgrade zdarma.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

David Weinhauer - fotograf aktů
David Weinhauer - fotograf aktů

Da­vid Weinhauer je br­něn­ský fo­to­graf aktů, známý pře­de­vším svou in­stagra­mo­vou sé­rií por­trétů „Sprosté kafe“. Něj­čas­těji fotí s ama­tér­skými kli­ent­kami. Ně­které z nich chtějí fotky pro sebe, ji­ným po­má­hají v psy­cho­te­ra­pii. Na­jdou se i ta­kové, které za fo­cení ne­chtějí za­pla­tit a vy­u­ží­vají k tomu různé tak­tiky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace