EIZO - monitory CG2420 a CS2420

Na český trh se dostávají dva nové monitory od EIZO. Jsou to modely řady ColorEdge: EIZO CG2420 a CS2420. Jsou zaměřené na fotografy a grafiky. Model CG2420 patří ke generaci moderních „chytrých“ monitorů s koncepcí plně automatického nastavení správy barev (CMS) dle uživatelské volby zvoleného video-standardu. Model CS2420 je zajímavý především pro fotografické nadšence.

CG2420 a CS2420 jsou určeny pro fotografy a grafiky, liší se však funkcemi a cenou.

Na první pohled si lze všimnout tenčích rámečků a shodné úhlopříčky 24,1". Oba monitory kladou důraz na věrné podání barev dle fotografických stan-dardů sRGB IEC61966–2.1, AdobeRGB (1998). CG2420 pak podporuje i videostandar­d DCI-P3. Rozlišení obou je shodné: 1920×120­0 px.

CG2420:

EIZO CG2420 je vyšším ze dvou modelů a disponuje na rozdíl od levnějšího CS2420 in­tegrovaným kalibračním a autokorekčním senzorem. Ten umožňuje snadnou kalibraci monitoru a také jeho následné automatické udržování obrazových parametrů pomocí funkce automatické rekalibrace.

CG2420 je vybaven novým IPS-LCD panelem s vyšším kontrastem (1.500:1) a podsvětlovacím MG-LED systémem s 99% pokrytím barevného prostoru AdobeRGB (1998). Zároveň by měl mít velmi rovnoměrný jas a tedy vysokou homogenitou obrazu.

V portfoliu výrobce je model je určen profesionálům pracujícím v oblasti tisku, fotografie a postprodukce.

Cena je 27.690,– Kč bez DPH. V ceně je nové skládací fotografické stínítko, čistící souprava a potřebné kabely. Zdarma k dispozici je kalibrační software Color­Navigator 6.x nebo ColorNavigator NX (automatická kontrola nastavení videorežimu sRGB/AdobeRGB pomocí tlačítka MODE). 

CS2420:

CS 2420 má panel LCD s technologií IPS, zaručuje stabilní kontrast (max. 1000:1) a barevný tón nezávislý na pozorovacím úhlu. Podsvícení zajišťují úsporné svítivé diody.

Stejně jako CH2420 disponuje třemi rozbočovači USB ver. 3.0 s mož­ností jeden USB-port využít pro dobíjení spotřebičů s USB.

Oba modely lze využít jak pro oblast fotografie (10-bit vstupní RGB-video signály), tak pro profesionální oblast video (10-bit vstupní YUV (=YCbCr) video signály) s širokým rozsahem obrazových frekvencí digitálního videosignálu (24 – 61 Hz).

V portfoliu výrobce je CS2420 zaměřen primárně na fotografické nadšence.

Pro kalibraci modelu CS2420 je nutný (na rozdíl od modelu CG2420) samostatně dodávaný externí měřicí senzor. Software ColorNavigator 6.x dodávaný s monitorem CS2420 dokáže během kalibrace upravit libovolně barevnou teplotu, jas, úroveň černé a gradaci obrazu. Kalibrace využívá údaje ze seřízení v továrně.

Cena monitoru je 15.990,– Kč bez DPH. V ceně jsou veškeré potřebné kabely. Přiobjednat si můžete stínítko, čistící soupravu nebo externí sondu i1DisplayPro.

Na oba modely výrobce poskytuje pětiletou záruku.

Více informací na webu výrobce:

https://www.eizo.cz/…edge/cg2420/

https://www.eizo.cz/…edge/cs2420/

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace