Vychází Corel Aftershot Pro 3

Na trh přichází nový produkt společnosti Corel, konvertor a editor fotografií Aftershot Pro 3 s řadou nových funkcí a vylepšení. Co vše je nového naleznete v článku i s odkazem na stažení zkušební 30-denní verze.

Setkani fotografu

RAW konventor a program na nedestruktivní úpravu fotek Corel Aftershot (postavený na bázi programu Bibble, který Corel koupil) dostává třetí verzi.

Celým jménem je to tedy Corel Aftershot Pro 3 a přináší několik novinek.

Jednou z nich je Lens Correction Development Kit tedy sada nástrojů pro vytváření vlastních korekčních profilů objektivů.

Dále přibyl vestavěný správce rozšíření (pluginů).

Nový je i nástroj pro odstraňování skvrn a lokálních vad Blemish Removal & Correction, díky kterému už na to nebudete potřebovat otvírat fotku v další aplikaci.

Výrobce mezi novinkami uvádí i vylepšenou funkci Highlight Recovery, tedy obnovení světel, která by měla dokázat lépe zachránit přesvícené části fotky a vytáhnout ze světel více obrazové informace.

Knihovna „presetů“ umožní zpravovat a aplikovat přednastavené úpravy, které půjdou do Aftershotu stahovat jak ve verzích free, tak prémiových.

Nová je i funkce Watermark, tedy vodotisků přes fotky.

Díky novému systému aktualizací by měla podpora nových fotoaparátů a update programu přicházet rychleji, než dosud.

Krom Windows (7, 8, 8.1, 10 64-bit) podporuje Aftershot 3 i OS X (od verze 10.9, 64-bit) a Linux (Fedora 19 nebo Ubuntu 14.04, 64-bit). Jazyková podpora je anglicky, německy a japonsky. (kompletní technické specifikace a systémové požadavky)

Cena programu? Nová licence bude stát milých $79.99 a upgrade ze starší verze $59.99.

Má se Lightroom, DxO Optics či Capture One bát? Těžko zatím soudit, zku­sit si Aftershot Pro 3 můžete sami zde.

Stránka produktu: http://www.aftershotpro.com/en/

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Kurz rekvalifikace fotoreportér

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace