Miggo - kickstarterová kampaň na fotogrip 'Pictar' k iPhonu

Fotíte rádi mobilním telefonem (v tomto případě iPhonem) ale chybí vám lepší úchop a více ovládacích prvků? Řešení by chtěl nabídnout výrobce netradičního fotopříslušenství Miggo, který spustil Kickstarterovou kampaň na přídavný grip s ovladači k iPhonu.

Stativy Leofoto

Grip obsahuje několik tradičních ovladačů (mechanickou spoušť, rollery…), které vám umožní držet a ovládat váš iPhone jako tradiční fotoaparát (tedy něco podobného, jako měla svého času Nokia, jen dotaženo dál).

Bude k němu potřeba příslušná aplikace, která umožní komunikaci s telefonem a tím nastavení parametrů či exponování snímku.

Zajímavý je způsob, kterým by spolu měly grip a telefon komunikovat: nepůjde ani o Bluetooth, ani připojení přes Lightning port, ani přes Wi-fi. Půjde o vysokofrekvenční zvuk, který bude aplikace sledovat skrze přístup k mikrofonu. Každý ovladač bude vysílat na jiné frekvenci a mobil (přesněji aplikace) tak pochopí, co jste chtěli udělat.

Aplikace by měla mít přístup k nastavením fotoaparátu, ke kterým se při použití aplikace dodávané v telefonu nedostanete.

Ovladače na gripu by měly být uživatelsky nastavitelné. Od výroby se počítá s nastavením spoušť, kompenzace expozice, digitální zoom a přepínání přední/zadní kamerky.

Kromě ovladačů na něm najdete sáňky (bez kontaktů) a závit pro stativ (samozřejmě mimo osu objektivu:-)

Grip je stavitelný a nasadíte ho na všechny iPhony kromě největšího 6s. Pro ten se v případě úspěchu chystá větší „Pictar Plus“.

Baterie bude standardní, byť speciálního typu – CR 1/2 AA.

Pro více informací mrkněte na stránky výrobce: https://mymiggo.com

Pro Kickstarterovou kampaň klikněte zde: https://www.kickstarter.com/…ymiggo/picta…

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace