Alba Picasa jdou nově převést do Zoneramy

Uživatelé končící služby Picasa dostali alternativu k přechodu na Fotky Google. Své fotky totiž mohou převést do online úložiště fotografií Zonerama.

Setkani fotografu

Jak jsme nedávno informovali, služba Picassa bude končit – nahradí ji služba Fotky Google.

Ta bude mít samozřejmě trochu odlišnou filozofii, ale aspoň o svá webová alba nepřijdete. Fotky Google před sebou mají ještě dlouhou cestu, ale vzhledem k tomu, že se na jejich vývoj Google soustředí, dá se čekat, že funkcionalita se bude zlepšovat.

Určitě ne každému však prostředí a způsob třídění Fotek Google bude vyhovovat.

Tito uživatelé nyní dostali alternativu v podobě online úložiště Zonerama, kterou vyvíjí společnost ZONER Software (známá zejména programem Zoner Photo Studio). Tato služba od teď totiž umí import fotografií ze stávajících webových alb Picasa.

Aktualizace 25.4.: Zoneru podařilo vyřešit omezení velikosti importovaných fotek, takže teď z Picasy lze importovat fotky v originálním rozlišení.

Nejlépe to asi přiblíží přímo tisková zpráva, kterou přikládáme níže:

(oficiální text TZ)

Zonerama nabízí uživatelům končící Picasy záchranu jejich webových alb

   
Automatický převod na pár kliknutí ulehčí přechod na Zoneramu lidem se stovkami i tisíci fotek
(14. 4. 2016, Brno) Světová online galerie Zonerama od českých tvůrců programu Zoner Photo Studio umožňuje v nové aktualizaci import fotografií ze zanikajících webových alb Picasa.
V únoru Google oznámil, že jeho webová galerie Picasa končí, nahradí ji Google Photos a už nebude podporován přístup k editačním funkcím galerie. „Podle nárůstu počtu dotazů k naší galerii Zonerama bylo zjevné, že systém třídění fotografií v Google Photos mnoha uživatelům nevyhovuje a rádi by zkusili právě Zoneramu. Zároveň ale požadují snadný způsob přesunu svých fotografií,” vysvětluje produktový manažer Jan Kupčík, jak vznikla myšlenka importu.


Import fotografií je jednoduchý

   
Po kliknutí na tlačítko Nahrát fotky přibyla v nabídce možnost Importovat z Webových alb Picasa. Zvolení této možnosti vyvolá přihlašovací okno k účtu Google. Stačí se přihlásit k požadovanému účtu a import spustit.


Import probíhá automaticky na pozadí, není tedy nutné mít otevřené okno s importem nebo puštěný počítač – o výsledku dostane uživatel e-mail, proto je vhodný i pro uživatele s tisíci fotografiemi.


Všechna alba se importují do skryté složky s názvem Picasa. V případě importu z více Google účtů se pak další složky pojmenují rozdílně. Další třídění alb je už na každém uživateli. Můžete složku Picasa přejmenovat, zveřejnit, nebo si vytvořit další složky a alba mezi nimi přesouvat. To je díky zjednodušenému ovládání editace alb, které bylo součástí nedávné aktualizace, také snadné. Ještě jednodušší je správa alb přes Zoner Photo Studio.


Import zahrnuje také obsah Google Photos, ale z technických důvodů je vyloučeno album Automatická Záloha (záloha mobilních fotografií). Vzhledem k omezení ze strany Google se fotografie větší než 1600 px na delší straně importují právě v této velikosti – to je však dostatečné rozlišení pro prezentaci fotografií v online galerii.


Online galerie Zonerama je zdarma, je neomezená a nesnižuje kvalitu nahraných fotografií. Nahrávat fotografie do galerie můžete přímo přes web nebo z programu Zoner Photo Studio, které se Zoneramou snadno propojíte.

     

Líbil se vám článek?

Pokračovat v sérii

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Kurz rekvalifikace fotoreportér

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

Články v sérii:

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace