• Mária Švarbová - úspěšná slovenská fotografka

  Mária Švarbová je mladá a talentovaná slovenská fotografka, která udělala díru do světa díky svým snímkům ze Slovenských plováren. Podařilo se jí něco, co se v dnešním světě plném fotografů a fotografií podaří jen málokomu. Našla neotřelé téma, kterého se ujala s velkou precizností a vytvořila tím dílo vystavované v Miami, New Yorku a jiných světových destinacích. Do žil fotografie vlila novou krev a vsadila na správnou kartu. Více už v rozhovoru. 

   3
 • Alice Bochňáková: Podvodní fotografie

  Jak pořídit snímky v nevšedním prostředí nám přiblíží profesionální fotografka Alice Bochňáková, držitelka ocenění QEP, která se specializuje na podvodní fotografování. Jak to, že má fotografie plné emocí? Používá montáž? Kolik fotografií vznikne při takto náročné disciplíně? Zeptal jsem se také, jak vznikla pod vodou její série fotografií, kde inspirací byl film Bitva u Thermopyl. Více v rozhovoru.

   2
 • Robert Vano – barevná fotografie část 1.

  Robert Vano se ve své vlastní tvorbě věnuje především černobílé fotografii. Barevné fotky prý nemá rád už od svého mládí. Je zde ovšem jedna výjimka a tou jsou fotografie kolorované. Jak vlastně vypadaly začátky barevné fotografie? Zkoušel někdy Robert kolorovat své fotky? A jak to dopadlo? Robert Vano právě dnes slaví významné jubileum. Dnes 5.5. ve 14hodin můžete shlédnout na ČT2  film "Robert Vano - Příběh člověka", stojí za to. Roberte, přejeme ti tady na Fotoaparát.cz hodně životní energie, kterou umíš tak dobře rozdávat...

   1
 • Fotografie týdne za 1. kvartál 2018 z naší FotoGalerie

  Tradičně se formou článku vracíme k Fotografiím týdne za uplynulé čtvrtletí - první kvartál 2018. Všem, jejichž fotografie se staly Fotem týdne na naší Galerii, gratulujeme! Zeptali jsme se autorů, zda nám ke svým fotografiím řeknou několik slov.

  Podle úspěšnosti na Facebooku jsme vybrali také 3 nejlepší fotografie měsíce.

  Galerii fotek a informace ze zákulisí jednotlivých snímků naleznete v článku.

   0
 • Rozhovor: O kvalitách fotopříslušenství a stativů ProMediaGear

  Do České republiky a na Slovensko oficiálně míří stativy a příslušenství ProMediaGear, které sází na maximální kvalitu. V tomto rozhovoru značku představí její distributor Peter Novota za společnost NGPro.

   2
 • Rozhovor: O monitorech EIZO s Antonínem Charvátem

  Když se řekne kvalitní fotografický monitor, většině amatérských i profesionálních fotografů se vybaví značka Eizo. Je totiž takové Ferrari mezi monitory. Proč tomu tak je? To a mnohem více o monitorech Eizo prozradí v obsáhlém rozhovoru generální manažer Eizo pro Českou Republiku Antonín Charvát. 

   3
 • Robert Vano: Fashion fotografie v praxi 2. díl

  Jako kadeřník pro módní focení se často dotýkal slavných lidí. Kadeřník podle něj dokáže navázat díky dotekům mnohem užší kontakt s lidmi než fotograf. Jeho původní profese kadeřníka mu pomohla bořit bariéry. Ovšem mezi slavnými lidmi si nikdy nehledal přátele, nemá čas se kamarádit. Kdy by fotil, rámoval, paspartoval? A jak takové módní focení vlastně probíhá?

   0
 • ​Stanislav Pokorný - Asociace profesionálních fotografů

  Stanislav Pokorný stál u zrodu Asociace profesionálních fotografů České republiky, kde na předsednickém křesle strávil přes 15 let. Členem APF se může stát každý, kdo jen trochu chce. Jak se do ní dostat? Jaké jsou podmínky? Jaké členství nese výhody?

   0
 • Robert Vano: Moje cesta k fashion fotografii

  Začíná to odhodláním k emigraci, mytím špinavého nádobí v restauracích, studiem oboru kadeřník, česáním vlasů dámám s brilianty na krku. Pokračuje to česáním a líčením modelek pro fashion focení, vařením kávy, držením reflektoru, mytím záchodů. Robert se stává asistentem dnes již legendárního fotografa Horst P. Horsta, který fotil slavné osobnosti Hollywoodu. Jako jediný asistent si stále držel svou stálou pozici, svou vytrvalostí, pílí a houževnatostí se jakožto módní fotograf dostal na samou špičku a splnil si svůj sen.

   5
 • ​Zoner Photo Studio X

  Úprava snímků je pro fotografa naprosto klíčová. Po zakoupení fotoaparátu je na řadě software pro další práci s vašimi fotografiemi. Věděli jste, že Zoner Photo Studio má 10 milionů spokojených uživatelů po celém světě? Kdo vlastně za touto firmou stojí? Proč softwarové firmy začaly své programy pronajímat za roční či měsíční poplatek? Jaký to má vliv na kvalitu softwaru a jaké to má výhody pro vás? To vše a mnohem více vám v zajímavém rozhovoru představí Jolana Rumanová, PR manažerka Zoner Photo Studia.

   2

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace