• Himálaje - cesta k Mount Everestu, díl III.

  Himalajský deník pokračuje. Tvrdé přistání na šotolině v Lukle, dvě placky tibetského chleba s marmeládou a vyrážíme. Čeká nás týden putování na 5800 m vysoký vrcholek Kala Pattar, ze kterého Angličané poprvé uviděli a naplánovali cestu přes Jižní sedlo na vrchol Mount Everestu. Nespěchejte a běžte pěkně pomalu. Na 5000 m je asi poloviční tlak vzduchu. Určitě zajděte do Chuckungu, kde uvidíte jižní 4 km vysokou jižní stěnu Lhotse, kterou kdysi Reinhold Messner nazval horolezeckým problémem 21. století.

   0
 • Himálaje - Kathmandu I, díl II.

  Chcete si trochu oddechnout od toho našeho uspěchaného západního světa? Myslím, že Kathmandu je jedním z těch míst, kde se vám to určitě povede. Přečtěte si první díl himalajského deníku Andreje Macenauera. Těm, kteří se do Nepálu chystají může zodpovědět dost otázek. Vás ostatní možná naláká.

   0
 • Himálaje - doporučení, díl I.

  Civilizace a turistika vstupuje do Himaláje mílovými kroky. Už to není jen oblast pro otrlé horolozce. V oblastech Mount Everestu a Annapuren je dnes například velké množství různých ubytovacích zařízení s jídlem a ubytováním na dobré, byť skromné úrovni. V článku najdete rady, které jsem si sám ověřil. Věřím, že vám pomohou, neboť Krkonoše to zase nejsou. Např. horská nemoc vás může velmi rychle zcela vyřadit z provozu.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace