Redakcí nám prošel další fotoaparát, který může fotit pod vodou. Je jím Fujifilm Z33WP, který patří ve své kategorii k nejlevnějším. Jak se s ním fotí se dozvíte v následujícím článku.

Základní charakteristika

Fujifilm Z33WP je 10 Mpx fotoaparát s plně automatickou expozicí, který je vodotěsný až do hloubky 3 metry.

Tělo a ovládání fotoaparátu

Fujifilm Z33WP Zadní strana

Tělo vidíte na přiložených snímcích. Především na celkovém vzhledu se designéři opravdu ukázali. Z33WP vypadá totiž skvěle. Když jsem jej chytil poprvé, neubránil jsem se dojmu z držení mobilního telefonu. Je totiž míně do tvaru písmene V, kde v dolní části „písmene“ jsou ovládací tlačítka. Tady se dostáváme k nutné dani za řešení tlačítek – jsou mírně nelogicky rozmístěné a je třeba si na to zvyknout. Na druhou stranu jsou velmi dobře ovladatelná i pod vodou.

Horní strana Umístění baterie a karty

Objektiv, ostření a CCD čidlo

Do těla je zabudován objektiv Fujinon 3× zoom s rozsahem 35 – 105mm (35 mm ekv.) se světelností 3,7(W) – 4,2(T), což jsou standardní hodnoty. Fotoaparát nemá mechanickou stabilizaci, je nahrazena elektronickou. Cena modelu je reálně pod hranicí pět tisíc korun, což Z33WP staví mezi nejlevnější fotoaparáty svého druhu.

Čidlem je 1/2,3” CCD s 10 Mpx (efektivně). Citlivost je manuálně nastavitelná z hodnot 64, 100, 200, 400, 800,1600 ISO. Kvalita ostření je na obvyklé úrovni.

Aparát ostří v režimu supermakro od cca 8 cm. V normálním režimu od cca 60 cm.

LCD displej

LCD má úhlopříčku o velikosti 2,7" a tvoří jej 230 000 bodů. Za běžných podmínek je velmi dobrý.

Nastavení a funkce fotoaparátu

Fujifilm Z33WP disponuje těmito (vybránými) snímacími režimy – SR Auto, Přirozené světlo, Přirozené světlo s bleskem, Manuál (odpovídá běžné programové automatice), Stabilizace, Scénické režimy. Detekce tváře funguje opravdu dobře, což se u Fujifilmu samozřejmě očekává. Bohužel při procházení menu je třeba si zvyknout na znatelné zpoždění reakce fotoaparátu. Kompletní specifikaci naleznete na stánkách výrobce a anglickém manuálu.

.

Video

Natáčet video lze ve formátu AVI v rozlišení 640×480 (320×240)/30fps. Právě v možnosti natáčet video u vody a hlavně pod ní vidím zásadní důvod pro koupi podobného modelu. Bohužel chybí vyšší rozlišení, což se je vzhledem k ceně více než přijatelné.

Prohlížení snímků

Při prohlížení snímků jsou dostupné tyto funkce: Rozpoznávání obličejů (s odstraněním jevu červených očí), slideshow, oříznutí, oříznutí na blog, druh přehrávání, přehrávání několika políček (s mikro náhledy), setřídění dle data, otočení snímku, hlasová poznámka.

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Petr Koritina
  Petr Koritina
  Autor
  28.08.2009 23:22

  :-)
  Hmm. Tak mě to už nedá...

  Pod vodu se dá "strčit" je opravdu mizivé množství foťáků a liší se právě tím, jak fotí NAD vodou. Proto sem patří Z33WP samostatně.

  Kdybychom testovali a psali pouze o highkompaktech a zrcadlovkach, tak mame cca 20 článků do roka.

  S rozšířením "sortimentu" souhlasím a konstatuji, že se tak v dohledné době také stane.

 • Petr Koritina
  Petr Koritina
  Autor
  28.08.2009 23:23

  a k tomu rozbíjení: Když mě to baví a proto to dělám ;-).

 • Jaroslav Tvrdy
  Jaroslav Tvrdy
  29.08.2009 23:38

  Co tady furt kvrulujete ?
  proc nerecenzovat podvodni fotak, ja sam jsem si koupil Panasonica podvodniho, narzil od tohodle fotaku mam video v HD a sirsi ohnisko.

  Jako zalozni telo ho nepouzivam ;-)) i kdyz jej casto nosim u sve zdrcadlovky v brasne, ted jsem byl fotit pod vodou a na ART je to serizne pouzitelne, sumi to skvele a udela prevezd do BW to lze ;-)))
  ... akorat ten manual me sere, se to nema ...

 • Jindra Kodýdek 1
  Jindra Kodýdek 1
  30.08.2009 00:30

  Izáku, copak ty... Ještě by mě zajímalo, zda ti ten Panasonic také běhá pod pod nějakým unixovým OS... :-)))

 • Jaroslav Tvrdy
  Jaroslav Tvrdy
  30.08.2009 21:31

  Jindra Kodýdek: jo beha, SD ctu pres kartu i kabel, video je podporovano jak Mjpeg tak x264 ;-))

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (8)

Tisknout článek

Tip na článek

Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R
Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R

S di­gi­tál­ními bez­zr­ca­dlov­kami s pl­no­for­má­to­vým či­pem a vy­so­kým roz­li­še­ním se roz­trhl py­tel, na­bí­zíme tedy pře­hledné po­rov­nání bez­zr­ca­dlo­vek Ca­non EOS R, Ni­kon Z7, Sony A7R III a Pa­na­so­nic Lu­mix S1R.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace