Canon si odnesl ceny EISA 2019 v pěti kategoriích

Společnost Canon potvrdila svou prominentní pozici na trhu fotografie a videa. Odnáší si ceny EISA 2019 v pěti kategoriích.

Společnost Canon už po desítky let vlastními zdroji vyvíjí klíčové prvky obrazové techniky od těl systémových kompaktů po objektivy řady EF. Na základě svých znalostí vytváří inovativní, oceňované produkty. Systém EOS R reaguje na podněty uživatelů a spojuje to nejlepší z původních produktů EOS spolu s nejmodernější technologiemi. Bajonet RF s krátkou vzdáleností od snímače a průměrem otvoru 54 mm dává optickým konstruktérům společnosti Canon široké možnosti při vývoji nové generace objektivů – menších, s vysokou obrazovou kvalitou a dokonalejšími parametry. 

„Společnost Canon se dlouhodobě těší pověsti výrobce nejlepších produktů v jednotlivých třídách, která je založena na třech klíčových komponentách obrazové techniky – objektivech, snímačích a procesorech. Naše průkopnické produkty tvoří ucelenou nabídku – od fotografie přes film po filmovou a televizní techniku – na což jsme nesmírně hrdí,“ říká Yuko Tanaka, ředitel produktového marketingu společnosti Canon Europe. „Naší snahou je neustále inovovat, díky čemuž dosahujeme mimořádné kvality v oblasti optiky a naše produkty ovlivňují celosvětové standardy vývoje objektivů. Ocenění EISA potvrzují naše úsilí o maximální obrazovou kvalitu pro každého z našich zákazníků. Nesmírně nás těší, že asociace EISA ocenila kvality systému EOS R, těl přístrojů i objektivů. Naše rozsáhlé zkušenosti tvoří základ pro budoucí inovace v oboru.“ 

Asociace EISA prostřednictvím poroty složené z uznávaných a obecně známých zástupců 60 významných časopisů ze 30 zemí světa zaměřených na spotřební elektroniku oceňuje produkty, které spojují nejpokročilejší technologie a nejžádanější funkce. Odborná porota EISA produktům značky Canon udělila následující ocenění:

Ocenění EISA 2019–2020 – kategorie standardních objektivů s pevným ohniskem: Canon RF 50mm F1,2L USM

Canon RF 50mm F1,2L USM je standardní světelný objektiv bez kompromisů, který dokládá potenciál nového bajonetu EOS RF. Objektiv vyniká vysokou světelností f/1.2, vynikající ostrostí v celém rozsahu a atraktivním bokehem díky desetilamelové cloně. Praktický ovládací prstenec umožňuje snadno nastavovat parametry při fotografování. Optické prvky jsou umístěné v robustní konstrukci uzpůsobené k intenzivnímu užívání i v náročných podmínkách.

Ocenění EISA 2019–2020 – kategorie standardních zoomových objektivů: Canon RF 24–105mm F4L IS USM

Tento kvalitní univerzální zoomový objektiv je skvělým společníkem pro běžné fotografování s novou řadou plnoformátových bezzrcadlových přístrojů EOS R. Nabízí velmi užitečný rozsah ohniskových vzdáleností pro celé spektrum žánrů – od širokoúhlých záběrů krajiny po krátké portrétní telefoto. Disponuje konzistentní obrazovou kvalitou v celém ohniskovém rozsahu, při všech clonách a ostřicích vzdálenostech. Ostřicí systém Canon Nano USM se stará o tiché a přesné automatické ostření u statických snímků i při natáčení videa. Doplňuje jej účinná optická stabilizace obrazu, která zajišťuje ostrost i při dlouhých expozičních časech. Univerzálnost použití podtrhuje robustní konstrukce utěsněná proti prachu a vodě.

Ocenění EISA 2019–2020 – inovace u objektivů Canon RF 28–70mm F2L USM

Canon RF 28–70mm F2L USM je první standardní zoomový objektiv pro plnoformátové bezzrcadlovky s konstantní světelností f/2 v celém ohniskovém rozsahu. To umožňuje fotografovi zkrátit hloubku ostrosti do míry, jaká byla dříve možná pouze u objektivů s pevným ohniskem, a použít kratší čas i za špatných světelných podmínek. Obrazová kvalita a ostrost je vynikající v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a motor typu USM zajišťuje rychlé a spolehlivé automatické ostření.

Ocenění EISA 2019–2020 – nejvýhodnější koupě v kategorii plnoformátových přístrojů: Canon EOS RP

Canon EOS RP představuje cenově dostupný vstupní model kategorie plnoformátových systémových kompaktů. Je vybavený snímačem o rozlišení 26,2 milionu bodů a výkonným procesorem DIGIC 8. Další silnou stránkou přístroje je citlivý hybridní systém automatického ostření se 4779 body, který umožňuje spolehlivě zaostřit i při velice nízké hladině osvětlení. Lehké tělo kompaktních rozměrů lze používat buď s vynikajícími novými objektivy řady RF nebo se všemi stávajícími objektivy EOS EF a EF-S ve spojení s adaptérem Canon EF-EOS R. Přehlednější rozmístění ovládacích prvků a plně otočný dotykový LCD displej přispívají k jednoduchosti obsluhy.

Ocenění EISA 2019–2020 – kategorie superteleobjektivů s pevným ohniskem: Canon EF 600mm f/4L IS III USM

Podobně jako jeho menší sourozenec EF 400mm f/2.8L IS III USM využívá tento superteleobjektiv zcela nové uspořádání optických členů, díky němuž dosahuje vyšší kvality obrazu. Konstrukce ze slitiny hořčíku a titanu umožnila snížit hmotnost při zachování vysoké mechanické odolnosti a kvality zpracování. Ultrazvukový motor zajišťuje rychlé automatické ostření a vestavěná stabilizace obrazu umožňuje fotografovat z ruky s expozičním časem až o čtyři stupně delším než za běžných okolností. Díky pevnému clonovému číslu f/4 je možné k objektivu připojit telekonvertor Canon Extender EF 2.0× III a dosáhnout tak efektivní ohniskové vzdálenosti 1200 mm při zachování funkce automatického ostření.

Oficiální vyhlášení cen EISA se uskuteční 6. září 2019 v Berlíně.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace