Test Panasonic Lumix GH4

Na trhu se objevuje stále více tzv. bezzrcadlovek. Z pohledu firmy Panasonic je jejím nejvyšším profesionálním modelem v tomto segmentu fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GH4. V následujícím testu se na něj podíváme blíže.

*Edit 16.3.2016: Nový firmware 2.5 přidává funkce známé z novějších modelů: ‚Post Focus‘ (vytváří fotky „á la Lytro“ které lze zaostřovat a rozostřovat v PC) a ‚4K Photo‘ (8MPx fotky z videozáznamu)

Panasonic Lumix GH4 S vyklopeným bleskem

Vlastnosti fotoaparátu Panasonic GH4

Tak na tohoto zástupce tzv. bezzrcadlovek jsem se opravdu těšil. „Papírové“ specifikace jsou totiž výborné, značka na poli zrcadlovek spíše exotická, ale – ruku na srdce – bezzrcadlovky Panasonic jsou již stálicí řadu let. GH4 má prachu a vodě odolnou konstrukci. Samotné tělo je spíše menší, rozhodně se však výborně drží. Rozměry výrobce udává cca 133×84×93 mm a hmotnost 560 gramů.

Panasonic Lumix GH4 Panasonic Lumix GH4

Podstatnější funkce mají vlastní tlačítko – viz. foto. Ale navíc jsou k dispozici tlačítka programovatelná. A těch je pět a lze jim nastavit až dvě funkce. Vlastně si můžete upravit GH4 zcela podle vlastních představ. Zbytek běžných nastavení najdeme ve standardním Q.MENU (po stisku tlačítka Q.Menu). A ve velmi přehledném menu fotoaparátu najdeme případně zbytek.

LCD při snímání Nastavení snímání

K dobrému základnímu ovládání přispívá umístění ovladačů. Hlavní volič režimů je příjemně robustní a skvěle se ovládá. Proti náhodnému otočení je k dispozici aretace, která se ovšem dá dokonce vypnout. A to je skvělá „vychytávka“.

Nastavení (SETUP)

Fotoaparát umožňuje nastavit čas expozice od 1/4000 s až do 60s. V režimu žárovka až 60 minut.

WiFi funkce najdeme (samozřejmě) také. Překvapila mě nepřítomnost GPS modulu.

Interní blesk se směrným číslem GN 12 disponuje všemi možnými režimy. Auto, Auto/Redukce červených očí, Nastavení zapnutí, Nastavení zapnutí/Redukce řervených očí, Pomalá Synchr.,Pomalá Synchr./Redukce červených očí, Nastavení vypnutí.

K dispozici jsou mimo základních režimů expozice (P,A,S,M) také scénické režimy, režim manuálního videa a režim inteligentní automatiky.

Rychlé volby Režimy ostření

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

David Weinhauer - fotograf aktů
David Weinhauer - fotograf aktů

Da­vid Weinhauer je br­něn­ský fo­to­graf aktů, známý pře­de­vším svou in­stagra­mo­vou sé­rií por­trétů „Sprosté kafe“. Něj­čas­těji fotí s ama­tér­skými kli­ent­kami. Ně­které z nich chtějí fotky pro sebe, ji­ným po­má­hají v psy­cho­te­ra­pii. Na­jdou se i ta­kové, které za fo­cení ne­chtějí za­pla­tit a vy­u­ží­vají k tomu různé tak­tiky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace