• Prez. digifotek 4 - jednoduché intern. služby

  Nyní je asi čas představit si podrobněji jako první dříve zmíněné jednoduché internetové služby - tj. službu Úschovna a službu Internetového virtuálního disku.

   0
 • Komunikace v novinářské praxi

  Pokud vás ani minulý díl nezviklal ve vašem rozhodnutí stát se fotoreportérem, pak je pro vás určena další ze série článků o novinářské fotografii. Pro práci fotoreportéra nestačí být jen dobrým fotografem, ale uplatníte přitom i celou řadu poznatků z oblasti psychologie, sociologie nebo estetiky. Dnes si povíme, jak například komunikace s lidmi je při této profesi velmi důležitá a každodenně prověřovaná.

   6
 • Prezentace digifotek 3 - základní otázky

  Skoro každý fotograf si pokládá otázku proč a pro koho vlastně fotografuje a zda to, jak se svými výtvory zachází je ten správný způsob. Tato otázka vyvstává jako obzvlášť naléhavá při přechodu do digitální fotografie. Tato technologie nabízí nové možnosti distribuce a prezentace fotek, které v období "klasiky" nebyly možné. Vznikají nové problémy, které vyžadují i nové přístupy. Článek by měl čtenáře přimět zamyslet se nad souvislostmi, přednostmi a úskalími jednotlivých způsobů sdílení fotografií.

   3
 • Prezentace digifotek 2 - pojmy a možnosti

  Tento díl je určen vám, které zajímá fotografování, ale počítače a internetové technologie pro vás zatím zůstávají hlavní překážkou pro vstup do světa prezentace digitálních fotografií. Proto zahájíme malým slovníčkem některých termínů a zkratek. Zároveň shrneme základní možnosti distribuce digifotek, z nichž většina byla zmíněna již v úvodním dílu. Ti pokročilejší mohou tento druhý díl přeskočit.

   0
 • Focení ve vysokých horách

  Himálaj, Alpy, Kamčatské vulkány….Na horách se nefotografuje jen horská krajina a příroda. Součástí horské krajiny se může stát horolezec, lyžař či krásná dívka. Snímky mohou mít nejrůznější charakter od popisné fotografie a sportovní reportáže až po umělecké emotivní snímky. Autor má zkušenosti z velehorských výstupů a skialpinismu. Vedle krásných fotografií v článku najdete tipy na fototechniku do velehor, ale i množství zajímavých námětů pro fotografování. Pro snímky z extrému musíte být nejenom dobrý fotograf, ale i horolezec a lyžař.

   4
 • Jak fotit v Death Valley

  Nejteplejší, nejsušší, nejnižší: Death Valley je země extrémů. Je to jedno z nejteplejších míst na zemském povrchu s průměrnými letními teplotami přesahujícími 40°C. Národní park Death Valley v sobě zahrnuje nejníže položený bod na západní polokouli a zároveň je nejsušším místem v Severní Americe. I přes své na první pohled dost nehostinné a nepříznivé podnebí, je Death Valley ráj pro každého krajinářského fotografa. Najdeme tu vše od zasněžených třítisícovek, přes sopečné krátery, písečné duny až po nekonečná solná pole. Díky této rozmanitosti a kráse patří Death Valley mezi jeden z nejnavštěvovanějších a nefotografovanějších parků na Americkém kontinentu. V článku najdete rady, jak fotit v několik zajímavých lokalitách tohoto národního parku .

 • Módna fotografia v mojom ateliéri

  V dnešní době zhromadnění a automatizace výrob bývá pro většinu velkých firem hlavním problémem, jak své výrobky prodat. Nerozhoduje jen kvalita výrobku, která často bývá skoro totožná. Rozhodují širší pocity a vnímání výrobku zákazníkem, tzv. image značky. Tyto pocity lze velmi dobře navozovat a vytvářet pomocí fotografií. Úkolem módního fotografa je vyjádřit fotografiemi představy zadavatele reklamy daného výrobku. Není to vůbec jednoduché a záleží na velmi jemných detailech. Článek je prvním dílem seriálu Petera Ertla, který se touto problematikou zabývá jako profesionál.

 • Letem dírkovým světem

  Kouzlo a přitažlivost fotografování pomocí malé krabičky nebo plechovky s dírkou místo objektivu daly vzniknout nejen řadě pozoruhodných projektů na internetu, ale i několika knihám, množství článků a úvah, a jednomu kvalitnímu americkému časopisu. Podívejme se na některé z nich trochu blíže a nenechte se odradit tím, že jsou většinou v angličtině. K účasti nebo k objednání obvykle stačí její základní znalost pro vyplnění jednoduchého formuláře.

   1
 • HP Photoret Pro

  Photoret Pro je nová technologie fotografického tisku, kterou firma Hewlett-Packard používá ve své tiskárně HP Photosmart 7960, na níž jsme v nedávné době provedli redakční test. Pražské zastoupení Hewlett-Packard zapůjčilo FotoAparátu.cz zajímavé firemní materiály o této technologii, které jsme použili k napsání tohoto článku. Článek vám zároveň pomůže lépe porozumět technologiím inkoustového tisku černobílých a barevných fotografií.

   0
 • Hole in One

  Golf nemá v našich zemích velkou tradici. O to méně obvyklé je býti u nás fotografem golfu. Většina lidí si řekne, co se zde dá vlastně fotografovat? Ne, článek z kategorie FotoRádce není návodem, jak se stát paparazziem, který ze vzdáleného maskovaného krytu snímá dlouhým teleobjektivem nějakou celebritu s milenkou a fotku pak dobře prodá bulvárnímu plátku. Pro redaktora FotoAparátu Jana Vebera, kterého známe jako fotografa přírody, se golf stal přesto trefou, prostě "hole in one" a nám ostatním fotografům poradí, jak na to.

   4

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace