RSS feed

Články autora - Soňa Lechnerová

 • ​MONITORY EIZO a kalibrace s tiskárnou

  Antonín Charvát, generální manažer značky Eizo pro Českou Republiku, velmi často školí fotografy. Pokrok v technologiích je prý velmi rychlý. Před pěti lety mu žáci kladli často otázku: Na co si mám pořizovat monitor Eizo, který má velký barevný rozsah, když tiskárna má barevný rozsah menší a není tedy někdy schopna zobrazit barvy tak, jak je můžeme vidět na monitoru? Odpověď a další informace ohledně kalibrace monitoru a tiskárny už ve velmi zajímavém rozhovoru.

   0
 • ​Linda Radostová - Stylistka

  Obdivujete fotografie v módních časopisech, které jsou vyšperkované do posledního detailu a chcete mít také takové? Za perfektními snímky, kde vše dokonale ladí, se skrývají většinou stylisté. Právě stylista může vašim snímkům dodat rozměr, jaký na vašich snímcích chybí. Mnoho fotografů, kteří jsou úspěšní ve světových soutěžích, si do týmu pozvalo právě stylistu. Styling, lokace, modelka, líčení, oblečení, účes, to vše vám musí hrát do karet. I když se fotografováním neživíte, vaše fotografie mohou být zase o level výše a můžete dosáhnout na zajímavé ceny ve fotosoutěžích. Více již v rozhovoru se stylistkou Lindou Radostovou, která dokonce prozradila několik úžasných lokalit, kde se dá skvěle fotografovat.

   0
 • Mária Švarbová - úspěšná slovenská fotografka

  Mária Švarbová je mladá a talentovaná slovenská fotografka, která udělala díru do světa díky svým snímkům ze Slovenských plováren. Podařilo se jí něco, co se v dnešním světě plném fotografů a fotografií podaří jen málokomu. Našla neotřelé téma, kterého se ujala s velkou precizností a vytvořila tím dílo vystavované v Miami, New Yorku a jiných světových destinacích. Do žil fotografie vlila novou krev a vsadila na správnou kartu. Více už v rozhovoru. 

   3
 • Robert Vano – barevná fotografie část 2.

  Barevné fotografie prý nesou více informací než fotografie černobílé. Jak k fotografování barevných fotografií přistupuje Robert Vano? Jak fotil snímek, který zdobí obálku jeho knihy Memories? U barevných fotek musíte s barvami zacházet prý opatrně a už při focení volit prostředí, modela a rekvizity, které spolu budou korespondovat. O barevné fotografii již podruhé s mistrem Robertem Vano.

   0
 • Stanislav Pokorný – KRAJINA část 2.

  Jak fotograf pozná, že udělal opravdu skvělý snímek? Josef Sudek měl osvědčenou metodu, která jeho fotografie vždy důkladně prověřila. Prý to zaručeně funguje! A co previzualizace, říká vám to něco? Buďte lepší než ostatní, fotoaparát za sto tisíc za vás žádnou práci neudělá, diamanty najdete ve znalostech těch, kteří vyšlapali dlouhou fotografickou cestu. Stačí číst, přemýšlet a uvést vše v praxi. Nejen o krajinářské fotografii se Stanislavem Pokorným již podruhé.

   0
 • Robert Vano – barevná fotografie část 1.

  Robert Vano se ve své vlastní tvorbě věnuje především černobílé fotografii. Barevné fotky prý nemá rád už od svého mládí. Je zde ovšem jedna výjimka a tou jsou fotografie kolorované. Jak vlastně vypadaly začátky barevné fotografie? Zkoušel někdy Robert kolorovat své fotky? A jak to dopadlo? Robert Vano právě dnes slaví významné jubileum. Dnes 5.5. ve 14hodin můžete shlédnout na ČT2  film "Robert Vano - Příběh člověka", stojí za to. Roberte, přejeme ti tady na Fotoaparát.cz hodně životní energie, kterou umíš tak dobře rozdávat...

   1
 • Robert Vano: Itinerář fashion fotografa 3.díl

  Výbava módního fotografa neskýtá deset objektivů, stačí vám dva. Také nepotřebujete fotky ostré jako břitva. Robert celý život fotí na jednu patnáctinu sekundy, čímž si vybudoval svůj vlastní rukopis, díky kterému je ve světě fotografie rozeznatelný. Módní fotograf nepotřebuje auto plné techniky, stačí foťák, dva objektivy, expozimetr, odrazný reflektor a jde se na věc.

   1
 • Stanislav Pokorný – KRAJINA část 1.

  Stanislav Pokorný 15 let předsedal Asociaci profesionálních fotografů České republiky. Jeho oblíbeným žánrem je krajinářská fotografie, které se nyní převážně věnuje. Celý život nosí po kapsách obaly od bonbonů Bon Pari, které mu slouží jako filtry před objektiv. Tvrdí, že osobní invence je pro fotografii naprosto klíčová. Jak se dívá na dnešní krajinářskou fotografii? Proč je současným vývojem tohoto žánru znepokojen? Co je u krajiny důležité a co dnešní fotografové podceňují a zanedbávají? A co nové trendy, jsou vůbec nové? Nebo tu byly již dávno a jen se v různých podobách opakují? O tom všem už v rozhovoru...

   2
 • Rozhovor: O monitorech EIZO s Antonínem Charvátem

  Když se řekne kvalitní fotografický monitor, většině amatérských i profesionálních fotografů se vybaví značka Eizo. Je totiž takové Ferrari mezi monitory. Proč tomu tak je? To a mnohem více o monitorech Eizo prozradí v obsáhlém rozhovoru generální manažer Eizo pro Českou Republiku Antonín Charvát. 

   3
 • Robert Vano: Fashion fotografie v praxi 2. díl

  Jako kadeřník pro módní focení se často dotýkal slavných lidí. Kadeřník podle něj dokáže navázat díky dotekům mnohem užší kontakt s lidmi než fotograf. Jeho původní profese kadeřníka mu pomohla bořit bariéry. Ovšem mezi slavnými lidmi si nikdy nehledal přátele, nemá čas se kamarádit. Kdy by fotil, rámoval, paspartoval? A jak takové módní focení vlastně probíhá?

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace