Všechny články

 • Co je zlaté okno objektivu

  Každý objektiv má jinou konstrukci a výrobci se lépe či hůře snaží mít co nejlepší kresbu či přenos kontrastu po celé škále clonových čísel. Přesto pro většinu objektivu platí pravidlo zlatého okna, zejména u těch s vysokou světelností. Doporučuji ho zejména vlastníkům setových zoomů s nízkou světelností.

   0
 • Jak udělat ze zajímavého námětu dobrou fotku

  Úspěch fotografa nespočívá ve vlastnictví fototechniky, ale především ve fotografickém vidění. Ve skutečnosti to nemusí být jen spontánní záležitost. Chce to přemýšlet a řídit se trochu i určitým postupem.V článku najdete jednoduchý návod na to jak vytvářet zajímavé kompozice bez používání suchých pouček. Nestačí pouze nalézt zajímavý námět. Je to příběh o fotografování na řece Vydra, oblíbeném místě fotografů Šumavy. Koryto řeky plné hladkých žulových balvanů je jako stvořené pro vás, které zajímá krajinný detail.

   1
 • Pico de Aneto (3404m)

  Nejvyšší vrchol vždy táhne i když Pico de Anetto není vlastně nejvyšším vrcholem Špaňalska, ale jen Pyrenejí. Příroda zde nemá takové taháky jakými jsou Ordessa nebo Gavarnie, ale přesto výstup stojí za to. Vezměte si hlavně pořádné boty. V nejvyšších partiích je ledovec. Chodí se zde hodně sněhem a to i v srpnu.

   0
 • Národní park Ordesa

  Kaňon Ordessa je takovým malým evropským Grand Canyonem. Má nádhernou vápencovou květenu. Nikde na světě jsem neviděl tak veliká množství protěží. Nad kaňonem se tyčí druhá nejvyšší hora Pyrenejí Monte Perdido. Výstup na ní není obtížný, ale chce vytrvalost, zejména když je málo sněhu a stoupáte jemnou sutí.

   0
 • Oblast Gavarnie

  Ledovcový kar Gavarnie patří k perlám Pyrenejí. Sestup do kotle je velkým zážitkem. Můžete pozorovat obrovské vrásy v protějších skalách spolu s nejvyšším evropským vodopádem Cascade Grande. V článku najdete popis trasy vedoucí zároveň na Rolandovu bránu a třítisícovku Tailon.

   0
 • Národní park Neouvielle

  Národní park Neuville leží ve francouzské části Pyrenejí. Je velmi dobře přístupný díky silničce vedoucí až k jezeru Oredon. V oblasti můžete zůstat i více dní, cesty jsou zde méně obtížné a můžete zde vymyslet zajímavé několikdenní pochody. V porovnání s jimými oblastmi je zde méně lidí.

   0
 • Typy fotopřístrojů

  Hledáček je důležitou částí přístroje, který ovlivňuje způsob používání fotoaparátu. V článku jsou vysvětleny výhody a nevýhody zrcadlovek a přístrojů s průhledovým hledáčkem. Je zde jednoduchý popis všech kroků, které proběhnou po zmáčknutí spouště.

   0
 • Jak zkontrolovat správnou funkci blesku

  Elektronický blesk je výborná pomůcka, ale při špatné funkci vám může pokazit spoustu fotografií. V článku si přečtěte o nejčastějších problémech.

   0
 • Jak čistit fotoaparát

  Hygiena je důležitá nejenom pro člověka. Někde však přílišná snaha může škodit. Na treku v Himálaji se určitě nedoporučuje přílišné mytí, zejména sprchování v improvizovaných podmínkách. Ve vysokých nadmořských výškách se jen velmi těžko zbavujete např. zánětu nosohltanu. Podobné je to např. s čistěním zrcátka u vaší zrcadkovky. Jsou ale věci, kde čistota je velmi důležitá. Přečtěte si vyzkoušené rady autora článku.

   0
 • Fotografování při nízkých/vysokých teplotách

  Člověk vydrží mnoho, ale určitě ne všechno. S fotoaparátem to bývá někdy ještě horší. Jak nemít problémy v mrazech a jak si pomoci v tropických vedrech. Pokud jste majitelem toho elektronického zázraku, určitě to chce udržet v kondici baterie. Extrém počasí může z vašeho fotoaparátu udělat ozdobný přívěšek na krk. Dozvíte se zde mimo jiné, jak se bránit kondenzaci vlhkosti, jak pečovat o baterie, který typ baterie je nejlepší do mrazů.

   1

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace