Všechny články

 • Ukrajina, solný důl 400 m pod zemí

  Sůl je nepřítelem fotoaparátu. Pokud však trochu nezariskujete, přicházíte o jedinečné okamžiky, které se již nikdy neopakují. Řada kolegů fotoaparát na dně solného dolu v Solotvině na Zakarpatské Ukrajině raději ani nevytáhla. Adrenalinové akce zrovna nevyhledávám, ale tenhle zážitek stál za to. Jsem rád, že mám k němu i fotografie.

 • Test fotoaparátu Canon EOS 5D

  V následujícím článku vám přinášíme test horké novinky - digitální zrcadlovky Canon EOS 5D, jejíž snímací čip má rozměry shodné s okénkem kinofilmu (tzv. full frame) a cena již nepřipomíná cenu nového osobního vozu. Ke stažení jsou také fotografie v plném rozlišení.

 • Test fotoaparátu Canon EOS-1D Mark II N

  Fotoaparát Canon EOS-1D Mark II má svého nástupce. Je jím Canon EOS-1D Mark II N. Patří do rodiny profesionálních zrcadlovek firmy Canon a my jsme měli možnost jej mít ke krátkému testu jako první v ČR. Výsledky si přečtěte v následujícím článku.

 • Test fotoaparátu Konica Minolta Dynax 5D - díl II.

  Slíbili jsme vám, našim čtenářům, pokračování testu zrcadlovky Konica Minolta 5D a jak jsme slíbili, tak činíme. Jako tradičně, druhý díl je zaměřen na praktické použití fotoaparátu. Najdete zde také podrobné porovnání s loňským modelem 7D.

 • Kodak EasyShare One – první pohled

  Společnost Kodak tento model s podporou technologie Wi-Fi představila již na začátku letošního roku na veletrhu International Consumer Electronics Show v Las Vegas. Reálně se na našem trhu objeví až v následujících týdnech. My jsme měli možnost si vyzkoušet předprodukční vzorek a seznámit se s některými typickými vlastnostmi tohoto aparátu.

   1
 • Je Canon FD mrtev? IV.díl

  FD Canon a makrofotografie - popis možností a praktické zkušenosti.
  Makrofotografie je velice populárním žánrem fotografie, ukazuje nám zcela jiný pohled na svět. Motivy lze najít téměř na každém kroku, stačí si jich všimnout a zachytit je na fotografickou emulzi či paměťové médium. Podívejme se nyní podrobněji, co nám může nabídnout FD Canon.

 • Je to nádherný pocit, dívat se kachnám do očí…

  Fotografie přírody zaznamenává za celá desetiletí neustálý vývoj. Stejně tak, jako se vyvíjí používaná technika, stejně tak její tvůrci neustále vymýšlejí nové "fígle", jak své fotografie ještě více vylepšit, jak jim dát nový rozměr, nový úhel pohledu. A právě o jednom z nových úhlů pohledu při fotografování života kolem vod je i můj následující příspěvek.

 • Test fotoaparátu Konica Minolta Dynax 5D - díl I.

  Konica Minolta začíná rozšiřovat řadu svých digitálních zrcadlovek, aby si každý uživatel této značky mohl vybrat tu, která mu bude nejlépe vyhovovat. Zhruba po roce co se na trhu objevila DSLR Dynax 7D, se k ní letos přidává další digitální zrcadlovka v podobě modelu Dynax 5D. Podle označení lze usuzovat, že se jedná o nižší verzi. Dynax 5D nechybí téměř nic z možností D7, má 6Mpix čip i systém optického stabilizátoru Anti-Shake. Rozdílný je použitý materiál pro tělo fotoaparátu a ovládání jednotlivých funkcí. Zachovaná zůstala plná kompatibilita se všemi dosavadními objektivy Dynax a blesky řady (D). Na další podrobnosti se podívejte do našeho testu.

 • Test fotoaparátu Panasonic DMC-LX1

  Novinka firmy Panasonic - 8,4 megapixelový fotoaparát velikosti krabičky cigaret s čipem o poměru stran 16 : 9 a možnostmi nastavení, které odpovídají modelu FZ30. To je model DMC-LX1. Pokud vás zajímají jeho vlastnosti a fotografie, přečtěte si následující test.

 • Světlo v makrofotografii

  Když jsem si před mnoha lety koupil svou první analogovou zrcadlovku a navštívil Alpy, tak jsem si při pohledu na zasněžené vrcholky hor, na kterých se ze západem slunce odehrávala neuvěřitelná hra barev, uvědomil, jak důležité je světlo a jak nám může docela všední krajinu změnit k nepoznání. Světlo je nám při fotografování velkým pomocníkem, avšak často nám přináší i krušné chvíle. Portrétní i krajinářská fotografie je na dobrých světelných podmínkách zcela závislá. U makro fotografie to však platí snad ještě více.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace