Všechny články

 • Etiopie

  Možná, že někteří z vás již četli na našich "rodinných cestovatelských stránkách" reportáž o Etiopii – úžasné, avšak málo navštěvované a velmi vzdálené zemi. Fotoaparát.cz mne požádal, abych popsala zkušenosti fotografa-turisty v této zemi.

 • Test fotoaparátu KonicaMinolta Dimage Z20

  V dnešním testu se trochu blíže podíváme na poslední novinku firmy Konica Minolta v nižší třídě řady Z, a to na Dimage Z20. Tak jako je vyspělejší Dimage Z5 pokračovatelem Dimage Z3, tak je i Dimage Z20 přímým pokračovatelem a nástupcem Dimage Z10. Stejně jako Dimage Z10 má Z20 8x optický zoom 36 - 290 mm, ale je již vybavena čipem s vyšším rozlišením a to 5 Mpx oproti 3,2 Mpx, který byl u Dimage Z10. Tvar, design i ovládání je však úplně stejné jako u Z10.

 • Test profesionální digitální zrcadlovky Nikon D2Hs

  V jednom z minulých testů jsme věnovali pozornost profesionální digitální zrcadlovce Nikon D2X, která je zaměřená na nejvyšší kategorii těchto aparátů. Tomu odpovídají také její technické parametry, kterým dominuje především vysoké rozlišení snímacího čipu. Klasickým novinářům ale příliš nezáleží na rozlišení čipu a mnohem důležitější je pro ně rychlost celého systému. Právě jim je určen model D2Hs, na který se podrobněji podíváme v dnešním testu. Nebude to však klasický kompletní test, protože podobností mezi oběma aparáty je tolik, že nemá smysl je zde opakovat. Zájemce o některé podrobnosti tímto rovnou odkážu na předchozí test Nikon D2X. Na poli profesionálních aparátů toto řešení není nijak neobvyklé a podobně situaci vyřešil i konkurenční Canon dvojicí aparátů EOS 1Ds Mark II. a EOS 1D Mark II., o nichž se také na našem webu můžete dočíst v samostatných článcích.

 • Srnčí říje

  Rok fotografa přírody bývá velmi často rozdělen na období, na která se dokáže těšit doslova a do písmene jako malý kluk. Většinou už dlouho před tím s ním není žádná řeč a pokud je, stejně se brzy stočí k onomu pomyslnému datu, kterým zrovna momentálně žije a je úplně jedno, jestli je to fotografování zimujících brkoslavů severních, či na sotva rozmrzlých, ještě ledových vodách, první navrátivší se kachny a divoké husy...

 • Test digitálního fotoaparátu Panasonic DMC - LZ2

  Není mnoho malých aparátů vybavených zoomem větším než 3x a navíc využívajících stabilizace obrazu. Jeden z nich - pětimegapixelový Panasonic DMC-FZ2 se šestinásobným optickým zoomem nám k redakčnímu testu zapůjčila firma Panasonic.

   3
 • Test digitální zrcadlovky Nikon D50

  V průběhu jara letošního roku došlo k dalšímu rozšíření nabídky amatérských digitálních zrcadlovek uvedením nového Nikonu D50, a to včetně dvou nových, takzvaných setových objektivů. Trh se tak zase o něco rozšířil a je to také další tlak na cenovou hladinu, která už konečně začíná být únosná i pro běžného českého fotoamatéra. A právě Nikon D50 bude jistě pro mnohého začínajícího nebo i pokročilejšího amatéra velmi zajímavým přístrojem. Proto se na něj podíváme v obvyklém redakčním testu, ke kterému jej zapůjčila firma Nikon s.r.o..

 • Podvodní pouzdra

  Asi každý z nás občas zatouží vyzkoušet něco nového. Když projdete Galerii FotoAparátu.cz, tak naleznete jednu kategorii fotografií, která zatím nemá mnoho zástupců. Je jí podvodní fotografie. Jedním z důvodů je nutnost pořídit si nebo zapůjčit speciální vybavení. V článku se pokusím přiblížit výhody a nevýhody pevných podvodních pouzder pro Nikon D70 a Nikon Coolpix 5900, která nám k testu zapůjčila firma podvodnipouzdra.cz.

   5
 • Takhle asi ne...

  Koncem léta roku 2003 jsem pořídil digitální fotoaparát. Sloužil výborně svému účelu až do chvíle, kdy mě napadlo s ním zkusit fotit pod vodou. Nejdříve jsem zjistil, že originální podvodní pouzdro na něj neexistuje ...

 • Noční fotografování v Miami

  Miami je jedno z nejzajímavějších amerických měst. Není to jenom Miami Beach a jeho známé noční podniky kolem Ocean Drive. Velmi zajímavý je i Downtown, kde se občas jen těžko domluvíte anglicky. Město ožívá v noci. A to je ten čas, kdy je třeba vyrazit se stativem a zachytit něco z jeho kouzla.

   7
 • Test digitálního fotoaparátu Kodak EasyShare Z740

  Pokud hledáte právě ten "svůj" ultrazoom, tedy aparát s optickým zoomem deset a více, pak si nenechte ujít následující redakční test. Firma Kodak nám k redakčnímu testu zapůjčila fotoaparát Kodak EasyShare Z740, který disponuje 10x optickým zoomem a jehož cena se na českém trhu pohybuje pod deset tisíc korun.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace