Všechny články

 • Test digitálního fotoaparátu Kodak EasyShare LS755

  Snad káždý výrobce digitálních fotoaparátů má ve své nabídce kompaktní fotoaparáty těch nejmenších rozměrů. Obvykle je jejich tvar téměř idelní kvádr a je tomu tak i u fotoaparátu Kodak EasyShare LS755. Ke standardnímu testu nám jej zapůjčila firma Kodak.

   0
 • Test fototiskárny Epson Stylus Photo R800

  Fototiskárna Epson Stylus Photo R800 je nejvyšším modelem firmy Epson v kategorii fototiskáren do formátu A4, určeným především nejnáročnějším fotoamatérům. Piezoelektrická fototiskárna používá Epson Ultrachrome High Gloss pigmentové inkousty v oddělených barevných náplních (sedm inkoustů, specialitou je osmá kazeta obsahující lak-finišér pro optimalizaci lesku a zařazení červeného a modrého inkoustu pro rozšíření barevného gamutu). Zacílení produktu na tvorbu kvalitních tisků podtrhuje to, že nemá možnost tisku z paměťových karet, naproti tomu ovladač tiskárny dává uživateli možnost rozsáhlejších vlastních nastavení parametrů; rozlišení tiskárny je na vhodných papírech až 5760 dpi.

   3
 • Test digitálního fotoaparátu Canon Digital IXUS 700

  Digitální fotoaparát Canon IXUS 700 je 7,1 Mpx kompakt s trojnásbným optickým zoomem, který je v současné době nejvyšším modelem v řadě IXUS. Společnými znaky těchto aparátů jsou celokovové tělo, výborné ovládání, uživatelská přítulnost, plně automatická expozice a komunikace v češtině. K testu nám jej zapůjčil Canon CZ.

   2
 • Makrofotografie - praxe

  Svět drobných tvorů a rostlin je ukryt před našimi zraky, a tak jej při toulkách naší přírodou velmi často přehlížíme. Nejen velcí a nápadní tvorové jsou vyhledávanými objekty fotografů, ale v poslední době i ti drobní a nenápadní, kteří nás teprve při pozornějším pohledu uchvátí svými tvary a strukturami. Avšak kde je hledat a kdy? Tak právě na tyto otázky bych se vám pokusil v následujících článcích odpovědět. Již několik let se věnuji vědeckému studiu hmyzu, které mi velmi výrazně pomáhá při makrofotografii. Rád bych vás seznámil s některými skupinami, jejich životními návyky a manýry, které vám při jejich fotografování mohou pomoci. Podíváme se na techniku, která je vhodná pro makrofotografii a také na to, jak ji správně používat. Berte tento seriál také jako pozvánku na workshop, který se bude konat na podzim 2005. Na něm bychom společně navštívili některé zajímavé hmyzí zástupce v jejich přirozeném prostředí.

 • Test digitálního fotoaparátu Sony DSC-H1

  Sony DSC-H1 je 5,1 Mpx fotoaparát s dvanáctinásobným optickým zoomem, stabilizací obrazu, 2,5" LCD, elektronickým hledáčkem, 32 MB interní pamětí a množstvím manuálních funkcí potřebných pro kreativní práci. K obvyklému redakčnímu testu nám jej zapůjčila firma Sony.

   4
 • Etiopie

  Možná, že někteří z vás již četli na našich "rodinných cestovatelských stránkách" reportáž o Etiopii – úžasné, avšak málo navštěvované a velmi vzdálené zemi. Fotoaparát.cz mne požádal, abych popsala zkušenosti fotografa-turisty v této zemi.

 • Test fotoaparátu KonicaMinolta Dimage Z20

  V dnešním testu se trochu blíže podíváme na poslední novinku firmy Konica Minolta v nižší třídě řady Z, a to na Dimage Z20. Tak jako je vyspělejší Dimage Z5 pokračovatelem Dimage Z3, tak je i Dimage Z20 přímým pokračovatelem a nástupcem Dimage Z10. Stejně jako Dimage Z10 má Z20 8x optický zoom 36 - 290 mm, ale je již vybavena čipem s vyšším rozlišením a to 5 Mpx oproti 3,2 Mpx, který byl u Dimage Z10. Tvar, design i ovládání je však úplně stejné jako u Z10.

 • Test profesionální digitální zrcadlovky Nikon D2Hs

  V jednom z minulých testů jsme věnovali pozornost profesionální digitální zrcadlovce Nikon D2X, která je zaměřená na nejvyšší kategorii těchto aparátů. Tomu odpovídají také její technické parametry, kterým dominuje především vysoké rozlišení snímacího čipu. Klasickým novinářům ale příliš nezáleží na rozlišení čipu a mnohem důležitější je pro ně rychlost celého systému. Právě jim je určen model D2Hs, na který se podrobněji podíváme v dnešním testu. Nebude to však klasický kompletní test, protože podobností mezi oběma aparáty je tolik, že nemá smysl je zde opakovat. Zájemce o některé podrobnosti tímto rovnou odkážu na předchozí test Nikon D2X. Na poli profesionálních aparátů toto řešení není nijak neobvyklé a podobně situaci vyřešil i konkurenční Canon dvojicí aparátů EOS 1Ds Mark II. a EOS 1D Mark II., o nichž se také na našem webu můžete dočíst v samostatných článcích.

 • Srnčí říje

  Rok fotografa přírody bývá velmi často rozdělen na období, na která se dokáže těšit doslova a do písmene jako malý kluk. Většinou už dlouho před tím s ním není žádná řeč a pokud je, stejně se brzy stočí k onomu pomyslnému datu, kterým zrovna momentálně žije a je úplně jedno, jestli je to fotografování zimujících brkoslavů severních, či na sotva rozmrzlých, ještě ledových vodách, první navrátivší se kachny a divoké husy...

 • Test digitálního fotoaparátu Panasonic DMC - LZ2

  Není mnoho malých aparátů vybavených zoomem větším než 3x a navíc využívajících stabilizace obrazu. Jeden z nich - pětimegapixelový Panasonic DMC-FZ2 se šestinásobným optickým zoomem nám k redakčnímu testu zapůjčila firma Panasonic.

   3

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace