Fujifilm FinePix F20

Na našem trhu je řada kompaktních fotoaparátů. Každý se snaží zaujmout zákazníka něčím jiným. Novinka od firmy Fujifilm není vyjímkou. Jaký je fotoaparát FinePix F20 se dočtete v následujícím testu, ke kterému jej zapůjčil Fujifilm.

Úvod

Novinka od firmy Fujifilm fotoaparát FinePix F20 obsahovala v základním balení kromě fotoaparátu řemínek, USB kabel, A/V kabel, nabíječku + nabíjecí baterii a CD se softwarem. Součástí balení není žádná karta, neboť je k dispozici interní paměť o velikosti 10 MB.

Tělo a ovládání fotoaparátu

Horní strana Dolní strana

FinePix F20 má klasický kvádrovitý tvar. Na horní stěně je spoušť, přepínač režimu focení a natáčení videa a tlačítko Power. Na zadní stěně jsou veškeré ovládací prvky. Doprovodné snímky jasně ukazují jejich rozložení a funkci. Zadní stěně dominuje 2,5“ TFT displej. Na levé straně je pod gumovým krytem USB ( A/V) a napájecí konektor. Na spodní stěně je plastový stativový závit, reproduktor a prostor pro xD paměťové karty a baterii. Na přední stěně je objektiv a blesk a najdete i mikrofon. Jde o běžný kompakt se vším všudy. Tomu odpovídá vybavení i rozměry 94×57×27 mm a hmotnost cca 190 g včetně baterie i karty.

Objektiv, ostření a CCD čidlo

Vyhovuje každému...

Do těla je zabudován objektiv Fujinon 3× zoom s rozsahem 36 – 108 mm (35 mm ekv.) se světelností 2,8(W) – 5(T). Čipem je 1/1,7” Fujifilm SuperCCD s 6,1 Mpx (efektivně). Citlivost je v rozmezí 100 – 2000, manuálně do ISO1600 (vše při maximálním rozlišení). K ostření a jeho kvalitě nemám žádnou výhradu. Je zcela v mezích této třídy fotoaparátů, jak co do přesnosti, tak co do rychlosti. Bohužel samotné ostření je doprovázeno poměrně hlasitým zvukem motorků. Standardně aparát ostří v rozmezí 0.6 m – nekonečno, v režimu makro od pěti centimetrů (W). AF si v případě potřeby prosvěcuje vysoce svítivou bílou diodou. Její jas je značný a není problém ostřit na vzdálenosti přes tři metry.

LCD displej

Zadní strana

LCD má úhlopříčku o velikosti 2,5" a tvoří jej 153 000 bodů. Poskytuje standardní zobrazení ve standardní kvalitě.

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

David Weinhauer - fotograf aktů
David Weinhauer - fotograf aktů

Da­vid Weinhauer je br­něn­ský fo­to­graf aktů, známý pře­de­vším svou in­stagra­mo­vou sé­rií por­trétů „Sprosté kafe“. Něj­čas­těji fotí s ama­tér­skými kli­ent­kami. Ně­které z nich chtějí fotky pro sebe, ji­ným po­má­hají v psy­cho­te­ra­pii. Na­jdou se i ta­kové, které za fo­cení ne­chtějí za­pla­tit a vy­u­ží­vají k tomu různé tak­tiky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace