Nová tabulka Nikon 3D LUT a video do RAW

Společnost Nikon vydala speciální vyhledávací tabulku 3D LUT pro formát N-LOG a ohlašuje podporu videovýstupu RAW pro fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6.

Nikon oznámil uvedení speciální vyhledávací tabulky LUT pro videografii N-Log, funkci nabízenou fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6. V tomto roce bude vydána nová aktualizace firmwaru fotoaparátů Z 7 a Z 6, která bude podporovat videovýstup ve formátu RAW přímo z fotoaparátu. Firmware umožní záznam ve formátu videa ProRes RAW do monitorů / záznamových zařízení Ninja V 4K HDR firmy ATOMOS, spolupracující se společností Nikon na vývoji technologií pro videovýstup ve formátu RAW.

Fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6 s touto aktualizací firmwaru se stanou prvními amatérskými fotoaparáty s podporou videovýstupu ve formátu RAW, který je nyní k dispozici pouze u profesionálních kinematografických kamer. Videosoubory RAW obsahují nejvíce informací, podobně jako je tomu u snímků ve formátu RAW. Videovýstup RAW umožňuje ještě větší flexibilitu barevných korekcí při postprodukci, a proto jeho podpora posouvá fotoaparáty Nikon mirrorless do oblasti profesionálních zařízení, přičemž zůstávají cenově dostupnou volbou pro plnohodnotnou videoprodukci. Videovýstup RAW vyžaduje další interní aktualizaci, kterou je nutné za poplatek provést v místním servisním středisku Nikon.

Speciální tabulka LUT pro formát Nikon N-Log je kompatibilní s barevným prostorem Rec. 709 a je k dispozici v několika verzích, aby mohli uživatelé snadno používat různé vzhledy. Je také trojrozměrná, což umožňuje kromě barev RGB měnit i jas, sytost a barevný odstín. Tabulku LUT tvoří přednastavená data barevných hodnot RGB, která slouží pro transformaci vzhledu stopáže videa při postprodukčních barevných korekcích. Fotoaparáty Z 7 a Z 6 jsou vybaveny výstupem HDMI ve formátu N-Log optimalizovaným pro 10bitový záznam, což umožňuje plně využít dynamický rozsah obrazového snímače. Tento záznam se vyznačuje bohatou gradací ve světlech a stínech pro možnost všestrannějších barevných korekcí.

Tabulku LUT si budete moci zdarma stáhnout z webových stránek fotoaparátů Nikon Z 6 a Z 7 v centru stahování Nikon.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Přehledně: Nejlepší zrcadlovky
Přehledně: Nejlepší zrcadlovky

Ne­pře­berné množ­ství růz­ných mo­delů di­gi­tál­ních zr­ca­dlo­vek na­jdeme na čes­kém trhu, na­víc s často ne­pří­liš pře­hled­ným zna­če­ním. Po­tom se vý­robci ne­mo­hou di­vit, když zá­kaz­ník nemá po­nětí, jaká DSLR je pro něj ide­ální. Proto při­chá­zíme s pře­hle­dem, který při­nese světlo a po­může Vám s vý­bě­rem zr­ca­dlovky. Člá­nek je v říjnu 2021 ak­tu­a­li­zo­ván.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram