SnapBridge od Nikonu může být problém pro time-lapse fotografy

Pokud si fotograf time-lapse videí nebo astrofotograf pořídí jednu z nových digitálních zrcadlovek od Nikonu jako D500, D7500 nebo D5600, může narazit na jeden zásadní problém, který mu zabrání jednoduše fotit snímky, jaké by chtěl.

Samotný problém je v zabudování podpory pro Nikoňáckou aplikaci SnapBridge. Ta umožňuje základní komunikaci fotoaparátu a chytrého mobilního telefonu. Uživatel může třeba hned stahovat fotky do mobilu a sdílet je na sociálních sítích. Možností je i fotit přes telefon. Tato technologie se může párovat přes NFC, ale základním komunikačním kamenem je Wi-Fi.

Problém je v tom, že tímto krokem Nikon umožnil přes Wi-Fi komunikovat pouze s aplikací SnapBridge. Jenže spousta profesionálnějších fotografů využívá pokročilých mobilních aplikací k dokonalému nastavení fotografované scény. Aplikace od Nikonu není zkrátka natolik vyspělá a nedisponuje repertoárem tolika funkcí, aby ukojila potřeby moderního fotografa.

Iniciativy se chopil time-lapse fotograf Gunther Wegner, který napsal Nikonu otevřený dopis. V něm tvrdí, že problém by se mohl vyřešit hned, protože mu vlastně chybí jen jedna položka v menu. „Myslím, že by stačilo, kdyby Nikon přidal do nastavení možnost zapnout Wi-Fi nezávisle na SnapBridge,“ píše Wegner. Momentálně se Wi-Fi i SnapBridge zapíná jedním tlačítkem a foťák tak preferuje SnapBridge nad ostatními aplikacemi. V praxi to vypadá tak, že se taková aplikace na moment se zrcadlovkou spojí, ale následně se automaticky vypne a foťák se spojí se SnapBridge.

Těžko říci, jestli Nikon tento krok podnikl schválně, aby se zbavil konkurence v podobně aplikací třetích stran. Problém je ale v tom, že Snapbridge je spíše zaměřený na masové fotografy, nikoliv ty profesionálnější. Samozřejmě ideální by bylo, kdyby svou aplikaci vyladil natolik, aby uspokojila úplně každého. Rozhodně se ale fotograf využívající takové aplikace zatím musí dvakrát zamyslet, pokud kupuje novější foťák od Nikonu - D5600, D500 nebo D7500.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace