Fototesty

 • Test Nikon F-80 díl II.

  V druhém dílu uživatelského testu Nikonu F80 vás seznámím s vlastnostmi setových objektivů Nikkor 28-80mm/f 3,3-5,6 G a Nikkor 70-300mm/f 4-5,6 G a základního objektivu Nikkor 50mm/f 1,8 D. Dozvíte se, jak u tohoto přístroje funguje autofokus, zonální a bodové měření, či měření se zdůrazněným středem. Nechybí ani praktické ukázky chování externího systémového blesku Nikon SB50DX. Součástí testu je samozřejmě množství fotografií.

   4
 • Test Canon EOS 300 V

  Poslední novinkou v oblasti kinofilmových zrcadlovek firmy Canon se stala 27. srpna 2002 zrcadlovka Canon EOS 300V spolu s novou řadou sedmi setových objektivů. Jedná se o nástupce populárního Canonu EOS 300. Hlavními změnami je kovový bajonet a závit stativu, inovace autofokusu a LCD display. Vše doplněno o moderní design. V testu najdete také praktickou část doplněnou množstvím fotografií.

 • Test Minolta Dynax 4 - test v terénu

  Ve druhé části uživatelského testu (odkaz na první díl) jsem mimo jiné prověřil nabízené způsoby měření expozice včetně měření při použití vestavěného blesku a chování objektivu. Podělím se s vámi o mé zkušenosti s ovládáním přístroje. Součástí testu je množství fotografií pořízených v terénu.

   2
 • Test Minolta Dynax 4 - technický popis

  Dynax 4 je cenově zajímavý fotoaparát, který nabízí většinu důležitých funkcí nutných pro kreativní fotografování a občas i něco navíc, co konkurence v dané třídě nemá. Fotoaparát vycházející z konstrukce o něco staršího modelu Dynax 5, může být určitě zajímavou alternativou pro začínajícího fotografa. Specialitou Minolty je mimo jiné i množství uživatelských funkcí, které nejlépe vyhovují vašemu fotografování.

   1
 • Test Pentax MZ 5n díl II.

  Druhý díl testování foto-aparátu Pentax MZ-5n (odkaz na první díl) je zaměřen na jeho praktické použití. Vyrazili jsme na výlet do Tiských stěn na Děčínsku a na procházku Prahou. Přečtete si, jak dopadlo měření expozice, práce s bleskem nebo jaké vlastnosti má dodaný objektiv.

   1
 • Test Hewlett Packard Photosmart 100

  Na stránkách FotoAparátu jste se nedávno setkali s redakčním testem multifunkční fotografické inkoustové tiskárny Hewlett Packard Photosmart 1315. Tentokrát budeme v testování modelové řady Photosmart pokračovat, představíme vám totiž typ Photosmart 100.

   0
 • Test Olympus IS 500 a 5000 díl II.

  V druhém díle testu dvojice fotoaparátů IS 500 a 5000 volně navážeme na předešlý díl (viz odkaz) a představíme vám poznatky, které jsme o přístrojích získali v průběhu praktických zkoušek. Stejně jako v předchozích testech nechybí v tomto díle bohatá obrazová příloha.

   3
 • Test Sony DSC F-707 díl II.

  Ve druhém díle testu Sony 707 najdete ukázky snímků s objektivem Carl Zeiss Vario Sonnar, zkušenosti s pohotovostí tohoto fotoaparátu při fotografování momentek a spotřebou vzácné energie. Zhodnotili jsme i snadnost připojení a komunikaci s počítačem. Test vzhledem k jeho podrobnosti a praktickým ukázkám doporučujeme i těm, kteří chtějí zjistit, co všechno taková lepší digitální zrcadlovka vlastně nabízí. Pro ty, kteří nečetli první díl, odkaz zde.

   0
 • Test Pentax MZ 5n díl I.

  Jednooká zrcadlovka Pentax MZ-5n vychází z předchozího modelu MZ-5. Nejdůležitějšími změnami je možnost bracketingu a kontrola hloubky ostrosti. Koncepce MZ-5n v mnoha ohledech vybočuje z řady modelů stejné cenové třídy nejen firmy Pentax, ale i ostatních výrobců AF zrcadlovek. Jedná se o zajímavý model vhodný pro tvůrčí fotografování.

   1
 • Test Hewlett Packard Photosmart 7350

  Jako první médium v ČR měl FotoAparát.cz k dispozici k redakčnímu testu novinku společnosti Hewlett Packard - fotorealistickou tiskárnu HP PhotoSmart 7350. Určitě se nejedná jen o oprášení starého modelu, u 7350 naleznete další generaci tiskové technologie PhotoRet IV, která využívá celkem šesti inkoustů. V našem testu naleznete také výpočet nákladů na fotografie.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace