Fotočlánky

 • I pro dámy: Olympus PEN E-PL8

  Výkonný fotoaparát a stylový fotoaparát - to se vzájemně nevylučuje. To však už víme. A co fotoaparát, který nezastírá fakt, že se chce zalíbit i ženám a dívkám? To je případ Olympus PEN E-PL8. Jak si ukážeme v dnešním testu, neurazí ani pány... jen asi nebudou chtít béžový s růžovou brašnou.

   0
 • Setkani fotografu
 • Tip na příslušenství - stativová L-destička k fotoaparátu

  Pokud často fotografujete na stativu, může vám přijít vhod takzvaná "L-destička", která je střižena přímo na míru vašemu přístroji, umožňuje chytit fotoaparát ke stativu vertikálně i horizontálně a v neposlední řadě může zlepšovat i držení či váš přístroj chránit před poškozením. Obecně tato "elka" spolupracují se systémem Arca-Swiss Quick Release System.

   5
 • Nová kniha Martina Stranky

  "10 let. 10 let úspěchů a překážek, vzletů a výzev. Uplynulo 10 let od okamžiku, kdy jsem propadl fotografii, která mě zcela pohltila. Neumím si představit, že bych se kdysi rozhodl jinak. Dříve to byla vlastní terapie, která se přeměnila v nutkání a závislost. A díky neustálé touze a dychtivosti vznikly desítky výstav po celém světě a získal jsem desítky mezinárodních ocenění. 10 let a třetina mého života. 10 let poznávání, objevování, ztrácení a opětovného nacházení sebe samého. Máloco dokáže člověka tak formovat a utvářet jako vášeň, které podřizuje tolik věcí. Cítím pokoru a vděk za těch krásných, dlouhých a přesto skoro nepostřehnutých 10 let...

   0
 • ROBERT VANO a jeho nejnovější kniha MEMORIES

  Kniha, kvůli které přerovnáte celou knihovnu, když pro ni budete hledat čestné místo, na kterém vynikne. Kniha, která by neměla chybět v knihovně milovníků umění a fajnšmekrů. Kniha, nad kterou se člověku tají dech. To je zatím poslední publikace Roberta Vano s názvem Memories. A nyní už o novém díle se samotným mistrem...

   2
 • Canon EOS 1300D - nejnovější low-end model Canonu (test)

  Canon 1300D navazuje na model 1200D. Tedy tu nejzákladnější EOS zrcadlovku a jeden z nejlevnějších přístrojů tohoto typu vůbec. Vzhledově jsou zcela totožné a to uběhlo již pár let. Co tedy novinka přináší? Nový procesor, vyšší ISO, lepší LCD displej, nový režim WB ("priorita bílé'") či Wi-Fi a NFC.

   2
 • Vyhlášení výsledků Okem profesionála leden 2017: Mlha

  Lednovým tématem seriálu Okem profesionála bylo "Mlha". Vaše fotografie hodnotil profesionální fotograf Kamil Varga. Přinášíme galerii vybraných prací s komentáři od Kamila, který také jeden soutěžní příspěvek vybral jako vítězný.

   3
 • Jak fotí objektiv Sony 100/2.8 (T5.6) STF a objektiv 85/1.8?

  Víte, co je to apodizační filtr? Jestli ne, nevadí, v článku vám to řekneme. Právě tento filtr má novinky Sony FE 100mm F2.8 (T5.6) zabudovaný a díky němu má zcela unikátní jemný bokeh. Podobné objektivy se výjimečně na trhu objeví, ale novinka má zatím efekt apodizace nejsilnější. V článku najdete fotky v plném rozlišení. Nejen z novinky 100mm, ale také z klasického "portréťáku" 85/1.8, který Sony uvedlo zároveň.

   0
 • Sigma 24-105mm F4 - jaký je ARTový zoom?

  Sigma 24-105mm je lákavou náhradou setového zoomu - má delší dosah, konstantní světelnost i stabilizaci. Řada "ART" navíc obvykle sdružuje objektivy se solidní optickou kvalitou. Podívali jsme na ní blíže, konkrétně na verzi pro Nikon. Nabízí se ale i pro uživatele zrcadlovek Canon, Sony a Sigma.

   0
 • Jan Pohribný – Kreativní barva, část druhá

  Zobrazení barev na fotografiích, monitorech nebo v tisku má stále své limity. Technika se reálnému zobrazení pouze přibližuje. Co má vliv na co nejvěrnější zobrazení barev? Jaké barvy dělají na fotografiích největší neplechu a proč? Jak eliminovat nevzhlednou pleťovou barvu lidí na snímcích? A líbí se lidem obecně spíše barevná či černobílá fotografie? O tom všem v rozhovoru s Janem Pohribným.

   1
 • Fotografování polárních září

  Fotografování Aurora borealis neboli polární záře je vždy úžasný zážitek. Poprvé jsme ji fotografovali na Islandu v září 2011 a od té doby se tam každý rok vracíme. Island díky své poloze západně od břehů Evropy je pro pozorování aurory výborným místem. Toto je aktualizovaný článek, který původně vyšel v roce 2011. Najdete v něm potřebné informace pro fotografování polárních září a hlavně nové fotografie.

   8

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace