Články autora - Milan Šusta

 • Zpracování tématu: "A přece se točí"

  Milí přátelé, fotografové. Téma „A přece se točí“, které jsem vypsal na minulý měsíc bylo, vlastně hodně jednoduché. Samotné slovo „točit“ a nebo „točit se“ představuje jakýsi rotační pohyb, který lze fotograficky velmi dobře zaznamenat. Stačí k tomu základní vědomosti o zachycení pohybu.

   0
 • Zpracování tématu: "Stopa – otisk"

  Milí přátelé, fotografové. Hned na začátku musím napsat, že téma „Stopa – otisk“ nebylo pro vás to pravé s čím jste si zrovna dobře poradili. Nevyužili jste všechny možnost, které se nabízely a na většině zaslaných fotografií jsou k vidění spíše prvoplánově zachycené obtisky a otisky.

   1
 • PhotoHint 22: Jak na fotografování pohybu 1.díl

  Tento PhotoHint se bude zabývat pro nás, v současné době zcela samozřejmou záležitostí a to fotografováním pohybu. Zachycením něčeho, co vlastně statickou fotografií ani zachytit nelze. Fotografie může pouze vytvořit určitou iluzi, pohyb nějakým způsobem naznačit. Je to problematika poměrně široká a tak bude zapotřebí několik dílů k její naplnění.

   1
 • Zpracování tématu: "Tajemné město"

  Při vypisování tohoto tématu jsem očekával, že budu zavalen velikým množstvím vynikajících fotografií. Bohužel Tajemné město se u vás, autorů, nesetkalo s takovou odezvou, jaké se nabízela. Podle očekávání většina tvůrců zaslaných fotografií volila tentokrát zpracování svých snímků v černobílé stupnici a nebo pomocí různých efektů v grafických editorech.

   1
 • Zpracování tématu: "Kouzlo techniky"

  Vážení kolegové. Ke zpracování tématu „Kouzlo techniky“ bylo možno přistupovat několika směry. Zaměřit se na fotografovaný předmět a jeho estetické hodnoty bez většího využití známých fotografických principů, a v druhém případě využít možnosti fotografické techniky k ještě většímu zdůraznění fotografované skutečnosti.

   2
 • Zpracování tématu: "Linie a tvary"

  Milí přátelé, kolegové, fotografové. Když jsem zadával toto téma, chtěl jsem, aby se mohlo mnoho účastníků tvořivě vyjádřit bez jakéhokoliv žánrového omezení. Potěšilo mne, že kromě vnímání reality se někteří z vás pustili do zajímavých experimentů a vytvářeli tak poutavé a neotřelé záběry. Fotografie do tématu na leden 2012 "Tajemství" můžete posílat do konce měsíce.

 • Zpracování tématu: "Detail"

  Vážení kolegové, fotografové. Dovolte mi, abych úvodem podotkl, že jste mi tentokrát udělali velikou radost. A to nejen množstvím fotografií, které jsem obdržel, ale také jejich kvalitou. Mohu bez jakékoliv nadsázky říci, že toto téma vám sedlo, že detaily se opravdu podařily.

   1
 • Zpracování tématu: "Lidská tvář"

  Milí přátelé, fotografové. Dva měsíce utekly jako voda a na stole se mi sešla tentokrát docela pěkná úroda vašich snímků. Myslím, že zadané téma se u vás tentokrát setkalo s neobvyklým zájmem, což je vidět nejen na množství, ale i na kvalitě zaslaných příspěvků.

   7
 • PhotoHint 18: Lensbaby

  Jednoho dne se americký fotograf Craig rozhodl, protože byl nespokojen s výrobky běžně prodávanými, vyrobit si vlastní objektiv. Proto na jednu stranu kousku hadice podobné té od vysavače nasadil čočku a na druhou upevnil bajonet pro tělo kinofilmového fotopřístroje. Tak vznikl objektiv Lensbaby. Jak vlastně systém Lensbaby funguje a co s ním lze vyfotit?

   0
 • Zpracování tématu: "Supermarket"

  Jestliže v minulém hodnocení psal kolega Kamil Varga, že vám jím vypsané téma moc nesedlo, nyní mohu s klidným svědomím napsat, že téma „Supermarket“ vám nesedlo vůbec. Snad největším problémem stále zůstává to, že někteří jedinci se snaží za každou cenu prezentovat své snímky, i když s vypsaným tématem vůbec nesouvisí.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace