EIZO ColorEdge CS2410: grafický monitor pro začínající tvůrce

Monitor ColorEdge CS2410 představuje cenově dostupný základní modelz řady grafických monitorů EIZO. Tento 24palcový monitor cílí na tvůrčí pracovníky využívající barevný prostor sRGB. Šestnáctibitová tabulka LUT, technologie DUE pro homogenní reprodukci obrazu na celé zobrazovací ploše a možnost rychlé a jednoduché hardwarové kalibrace činí z modelu CS2410 člena řady ColorEdge a zároveň přesný a spolehlivý nástroj pro fotografy, digitální umělce a grafiky.

Grafický monitor se stoprocentním pokrytím barevného prostoru sRGB

Běžné kancelářské monitory neposkytují dostatečnou přesnost a spolehlivost, kterou fotografové, tvůrci videa či grafici potřebují – a to ani v případě, že pracují výhradně v barevném prostoru sRGB.

Pro nezkreslenou reprodukci obrazových dat je zapotřebí grafický monitor. S rozlišením 1920 × 1200 pixelů a poměrem stran 16:10 poskytuje tento nový základní monitor značky EIZO značné rozšíření pracovní plochy a dostatek prostoru pro nástrojové lišty a ovládací prvky také uživatelům notebooků.

Každý monitor EIZO CS2410 je továrně zkalibrován a přesně nastaven. Obrazovka ColorEdge je tak připravena i bez kalibrace. Díky souhře 16bitové tabulky Look-Up-Table (LUT) a obvodu Digital Uniformity Equalizer (DUE) pro homogenní zobrazení se na přesnost nového modelu CS2410 mohou spolehnout jak začínající tvůrci, tak všichni, kteří chtějí posunout svoji práci o laťku výše.

Vlastnosti

 • Panel IPS LCD, kontrast 1000:1, jas 300 cd/m2
 • Pokrytí 100 % barevného prostoru sRGB
 • 16bitová tabulka LUT pro přesnou hardwarovou kalibraci
 • Až 10bitová reprodukce barev
 • Vstupy Display Port, DVI-D a HDMI
 • Rozbočovač USB
 • Kalibrační software ColorNavigator a program pro správu barev Quick Color Match k bezplatnému stažení
 • Světelná clona CH2400 s magnetickým upevněním jako volitelné příslušenství
 • Pětiletá záruka

Dostupnost

Monitor bude v prodeji od července 2019. Nezávazná doporučená prodejní cena činí 12.990 Kč.

První postřehy z praxe

Máme štěstí, že se jeden kus monitoru dostal k nám do redakce na testování ještě před oficiálním uvedením na trh, takže můžeme připojit několik prvních postřehů, které budou předcházet řádné recenzi.

Parametrově monitor vychází z pokročilejšího CS2420, přičemž mezi ním a novinkou je jediný větší rozdíl, a to snížení pokrytí barevného gamutu z AdobeRGB na sRGB. Díky tomu mohla poklesnout cena, ale zároveň existují tvůrci, kteří AdobeRGB až tolik nepotřebují – když například jdou jejich fotky na web, kde lze silně pochybovat, že většina lidí má monitory, které pokrývají vůbec sRGB, takže absence AdobeRGB pro ně není problémem. 

Monitor má příjemný dynamický rozsah, ergonomii, ale hlavně velmi rovnoměrné podsvícení. Pomůže i kalibrace z továrny a možnost ruční kalibrace „okometricky“ bez přítomnosti kalibrační sondy, což ocení hlavně nadšení amatéři, kteří o kalibračních sondách nechtějí ani slyšet. Ale monitor pochopitelně podporuje kalibrování přes sondy, takže si i profíci přijdou na své.

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Širokoúhlá astrofotografie – 4. díl: Fotografujeme meteority (perseidy)
Širokoúhlá astrofotografie – 4. díl: Fotografujeme meteority (perseidy)

12. srpna v druhé po­lo­vině noci je te­o­re­tický vr­chol me­te­o­ri­tic­kého roje per­seid. Pro fo­to­gra­fo­vání po­tře­bu­jeme místo s mi­ni­mál­ním svě­tel­ným zne­čiš­tě­ním, Mě­síc pod ho­ri­zon­tem a pře­de­vším jas­nou ob­lohu. Na­sta­vení ex­po­zice je po­dobné jako pro fo­to­gra­fo­vání Mléčné dráhy. Po­kud váš fo­to­a­pa­rát ne­umí sní­mat ča­sosběry, ne­za­po­meňte na ka­be­lo­vou spoušť tzv. in­ter­va­lo­metr. Více v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram