Články označené - Monitor

 • Zapojte se do kampaně „Rok barev“ a vyhrávejte monitor ColorPro každý měsíc!

  Celosvětovou celoroční kampaň s názvem ColorPro - „Rok barev“, která odstartovala již 1. února a potrvá do 1. listopadu 2021 zahájila ji společnost ViewSonic. Jediným úkolem účastníků bude zveřejnit své fotografie na Instagramu s hashtagem #MyVisionPrecisely a označit účet ViewSonic ColorPro. Můžete vyhrát monitor ColorPro každý měsíc!

   0
 • Nové téměř bezrámečkové monitory EIZO FlexScan EV2495/EV2795

  EIZO představuje dva nové téměř bezrámečkové LCD monitory FlexScan EV2795 a EV2495 o úhlopříčkách 27 a 24,1 palce. Díky dokovací stanici USB-C se dokonale hodí do kanceláře nebo do domácnosti. Monitory nabízejí rozlišení 2560 × 1440, resp. 1920 × 1200 obrazových bodů, mají antireflexní povrch a jejich obraz nezatěžuje rušivé blikání. Přístroje disponují zajímavými funkcemi pro lepší ergonomii a úsporu energie.

   0
 • Monitory EIZO a jejich kalibrace

  Fotografové, kteří si sami upravují své fotografie, potřebují mít jistotu, zda je jejich fotografie zobrazena na monitoru opravdu barevně správně tak, jak ji zachytil fotoaparát. Monitory EIZO používají profesionální fotografové jako například Martin Stranka nebo Petr Bambousek, ale stejně tak jsou monitory EIZO výbornými nástroji pro pokročilé fotografy nebo nadšence, zkrátka pro všechny milovníky focení. Výhodou fotografických monitorů EIZO je, že jsou již při výrobním procesu předkalibrovány přímo v továrnách výrobce.  Ing. Antonínu Charvátovi, řediteli EIZO CZ, jsme položili 7 otázek, kde nám monitory EIZO přiblíží a především pohovoří o kalibraci.

   0
 • Test monitoru EIZO ColorEdge CS2410

  ColorEdge CS2410 je monitor vhodný pro fotografické nadšence i pokročilé fotografy, pokrývá 100 % RGB gamutu, pracuje s 16-bit LUT, zobrazí až 1 mld. barevných tónů, či umožní kalibraci sondou metodou hardwarové kalibrace.

   0
 • EIZO ColorEdge CS2410: grafický monitor pro začínající tvůrce

  Monitor ColorEdge CS2410 představuje cenově dostupný základní modelz řady grafických monitorů EIZO. Tento 24palcový monitor cílí na tvůrčí pracovníky využívající barevný prostor sRGB. Šestnáctibitová tabulka LUT, technologie DUE pro homogenní reprodukci obrazu na celé zobrazovací ploše a možnost rychlé a jednoduché hardwarové kalibrace činí z modelu CS2410 člena řady ColorEdge a zároveň přesný a spolehlivý nástroj pro fotografy, digitální umělce a grafiky.

   0
 • ​MONITORY EIZO a kalibrace s tiskárnou

  Antonín Charvát, generální manažer značky Eizo pro Českou Republiku, velmi často školí fotografy. Pokrok v technologiích je prý velmi rychlý. Před pěti lety mu žáci kladli často otázku: Na co si mám pořizovat monitor Eizo, který má velký barevný rozsah, když tiskárna má barevný rozsah menší a není tedy někdy schopna zobrazit barvy tak, jak je můžeme vidět na monitoru? Odpověď a další informace ohledně kalibrace monitoru a tiskárny už ve velmi zajímavém rozhovoru.

   0
 • Rozhovor: O monitorech EIZO s Antonínem Charvátem

  Když se řekne kvalitní fotografický monitor, většině amatérských i profesionálních fotografů se vybaví značka Eizo. Je totiž takové Ferrari mezi monitory. Proč tomu tak je? To a mnohem více o monitorech Eizo prozradí v obsáhlém rozhovoru generální manažer Eizo pro Českou Republiku Antonín Charvát. 

   3