Zpráva z 8. šumavského FotoMaratonu + pořadí

V sobotu proběhl již 8. šumavský FotoMaraton, do kterého se zapojila více než osmdesátka účastníku. Hodnotné ceny si potom odneslo deset fotografů. 

Už před sobotní devátou hodinou v prostorách Infocentra NP Šumava v Kašperských Horách přešlapovalo deset fotografů, kteří čekali na zahájení FotoMaratonu. Odstartovali jsme ho přesně v celou hodinu symbolickým přestřihnutím pás­ky.

Účastníci měli od registrace maximálně 5 hodin na vyfocení 5 soutěžních snímků na zadaná témata. Ta tentokrát zněla: Kapka, Generace, Na samotě u lesa, Naděje a Spirála. Účastníci nemohli fotky upravovat a museli je vyfotit v zadaném pořadí.

Tuto výzvu zpříjemnilo počasí – od ranních mlh se postupně obloha vymetla a všechny zúčastněné zalily slunečné paprsky. To vytáhlo „z postele“ další účastníky, takže jsme se dostali k osmdesátce lidí. Ti se mohli registrovat až do dvanácté hodiny.

Už po poledni se začali objevovat první fotografové s vyfocenými snímky. Ty mohli odevzdávat až do třetí odpolední, kdy se na scéně objevila Helena Macenauerová se svými přednáškami a zaplnila celý sál v prostorách Infocentra NP Šumava.

Za dvě hodiny, během kterých probíhaly přednášky, nebojácná porota vyhodnotila fotky od všech zúčastněných. Já jako jeden z mnoha porotců musím dodat, že kvalita fotek byla velmi vyrovnaná a o přesném umístění rozhodovaly detaily. Zároveň musím říct, že všichni, kdo fotky odevzdali, odvedli dobrou práci. To, že se nakonec neumístili v nejlepší desítce, rozhodla třeba jedna nevydařená fotka ze série.

Po přednáškách proběhlo vyhodnocení, při kterém si nejlepších deset fotografů odneslo hodnotné ceny jako knihy od Zoner Press, předplatné Digitálního Foto, Koktejlu, Zoner Photo Studia X, poukaz na kurz od FotoInstitut.cz, vítězka dostala odolný kompakt Olympus TG-5 a všichni ocenění ještě dostali slevový poukaz na nákup ve FotoŠkoda.

Osmý šumavský FotoMaraton toho přinesl mnoho – krásné fotky, kupy zážitků i radosti, ale i strasti s ideální kompozicí fotky či vůbec útrapy s hledáním správného motivu na každé téma. Ale to k FotoMaratonu patří, bez pořádné výzvy není pořádná soutěž. Tak na viděnou na dalším FotoMa­ratonu!

Celkové pořadí:

12. místo – 11, 13. místo – 13, 14. místo – 36, 15. místo – 25, 16. místo – 41, 17. místo – 17, 18. místo – 6, 19. místo – 2, 20. místo – 3, 21. místo – 7, 22. místo – 35, 23. místo – 12, 24. místo – 68, 25. místo – 34, 26. místo – 24, 27. místo – 45, 28. místo – 42, 29. místo – 16, 30. místo – 39, 31. místo – 28, 32. místo – 44, 33. místo – 5, 34. místo – 31, 35. místo – 23, 36. místo – 32, 37. místo – 40, 38. místo – 20, 39. místo – 48, 40. místo – 43, 41. místo – 37, 42. místo – 14, 43. místo – 21, 44. místo – 22, 45. místo – 33, 46. místo – 55, 47. místo – 63

1. místo – Vlasta Štochlová

2. místo - Hana Míková

3. místo – Michal Přibyl

4. místo – Karolína Vystrčilová

5. místo – Miroslav Sekyra

6. místo – Martin Bělík

7. místo – Petr Mařík

8. místo – Michal Ritter

9. místo – Andrea Němcová

10. místo – Václav Málek ml.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace