Program Setkání fotografů 24. března

Podívejte se, co všechno vás čeká, když dorazíte 24. března do KC Zahrada na pražský Chodov na Setkání fotografů. 

V ceně vstupenky na Setkání Fotografů jsou všechny přednášky, poradna a v atriu nebudou chybět stánky partnerů jako Megapixel, Zoner, Nikon a Canon. Poslední dvě zmíněné společnosti s sebou přinesou velký sortiment fotografického zboží, který si budete moct na místě vyzkoušet.

Velký sál

Už od devíti hodin ve velkém sále odhalí taje Darjeelingu a Sikkimu cestovatel a fotograf Andrej Macenauer. Od desíti hodin ho vystřídá Jan Šmíd se svou moderní krajinářskou fotografií. Už předem snad můžeme prozradit, že určitě nevynechá svá oblíbená panoramata a jistě se dozvíte spoustu informací, jak skládat fotky.

Od jedenácti hodin ukáže své fotky ze zimní Olympiády Barbora Reichová, která ji jako jedna z mála Češek a Čechů profesionálně fo­tila. Dále se věnuje focení sportů obecně, na přednášce se dozvíte, čím byla právě Olympiáda tak výjimečná.

O hodinu později se představí Sára Saudková s přednáškou Příběhy a emoce vyprávěné tělem. V ní se zaměří na svou doménu, akty. Že je fotografie médiem s přehršlem možností, jak ji uchopit, ukáže na svých velmi kreativních snímcích Jolana Havelková s přednáškou na téma Experimentální tvorba.

Ve 14:00 ji na pódiu vystřídá další žena – Alice Bochňáková a zase se bude mluvit o kreativitě – tentokrát přijde řeč na podvodní portréty, a to ve velmi zajímavých sceneriích. Známý krajinář, wildlife i makro fotograf Petr Bambousek ve tři hodiny odpoledne popovídá o svých cestách po Pantanalu.

Od čtyř hodin se můžete těšit na vyhlášení všech soutěží, které se budou odehrávat už od rána v KC Zahrada na Chodově. Od 16:30 se můžete těšit na zajímavou přednášku od Martina Raka o tom, jak fotografovat české krajinky. A v 17:30 ho vystřídá poslední řečník – Jakub Súkeník – s tématem, na které se vyplatí počkat – Jak fotit nemovitosti, přičemž se bude věnovat hlavně interiérům a přidá několik rad, jak je vyfotit nejlépe.

Malý sál

Nabitý program bude i v malém sále. Už v devět hodin ráno Jan Prchal z Megapixelu představí digitální tisk a jeho výhody. V deset hodin na něj naváže Pavel Kristián ze Zoneru a představí novinky ohledně Zoner Photo Studio X a řeč přijde i na podporu formátu HEIF.

Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jakub Súkeník

Od jedenácti hodin bude mít přednášku Antonín Charvát o faktorech ovlivňujících barevnou reprodukci fotografií na monitorech. O hodinu později se představí Michal Tvrdík s blesky Canonu. Od jedné přijde Marek Holoubek s tématem koncertní fotografie s Nikonem. Focení na podobných akcích je vždy velká výzva, ať už při koncertech vážné hudby, kdy fotoaparát nesmí v takovém případě vydat žádný zvuk, nebo při moderních koncertech, kde je málo světla, a pokud nějaké je, tak většinou pro fotografa nepříjemné.

Od dvou hodin potom cestovatel a fotograf Petr Macenauer ukáže své fotky a popovídá o zážitcích z Japonska a o hodinu později jej vystřídá Martin Bělík s přednáškou na téma Jak vydat vlastní knihu fotografií (NE fotoknihu). Program v malém sále zakončí Libor Hašpl s oblíbeným tématem astrofotografie.

Workshopy

Vedle přednášek se můžete zúčastnit ještě workshopů – jedná se většinou o praktické semináře, kde se s profesionálem budete učit fotografovat předem vybrané téma. Workshopy nejsou zahrnuty do ceny vstupenky (a vstupenka na akci není v ceně workshopu). Registrovat na workshopy se můžete zde.

Určitě nelze než doporučit kurzy s Robertem Vano. Konkrétně má vypsané dva workshopy – Portrét v přirozeném světle a Akt v přirozeném světle. V obou případech se jedná o zcela praktický kurz za přítomnosti modelky.

A s modelkou bude pracovat i další z hvězd jarního Setkání fotografů Sára Saudková, a to v kurzu Emoce vyprávěné tělem. Pokud máte o tyto kurzy zájem, doporučujeme si je zarezervovat co nejdříve, aby na vás zbylo místo.

Tradičně velký zájem je i o kurzy zkušeného učitele na fotografické škole Michael Pavla Bokra. V prvním workshopu se bude věnovat velmi těžké disciplíně focení produktové fotografie a skla, poté se zaměří na akty, a to zase prakticky s modelkou. Poslední kurz je velmi oblíbený stylizovaný portrét. Naposledy se fotil had, tak uvidíme, co si pro vás připraví tentokrát. I tento kurz je zcela praktický s modelkou.

Antonín Lavrenčík se znova zaměří na studiová světla. Tentokrát je vytáhne do exteriérů, což bývá pro účastníky často mnohem zajímavější než vevnitř. Mimo to ještě vede kurz Kreativního portrétu.

A u svícení ještě zůstaneme, jelikož se dva workshopy budou věnovat externím bleskům. První kurz je od Nikonu s vedoucím Markem Holoubkem a konkrétně se zaměří na makrofotografii. Michal Tvrdík od Canonu se v dalším kurzu zase posvítí na ovládání blesků.

Dále se budou konat ještě workshopy na téma úpravy fotografií. Nejzajímavější pochopitelně budou ty s Petrem Bambouskem a Janem Šmídem. První jmenovaný ukáže, jakým způsobem do fotografií dostat osobitost a kouzlo, druhý jmenovaný zase poradí, jak na skládaná panoramata.

Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jan Pánek

Pavel Kristián ukáže, jak na vrstvy v Zoner Photo Studio X. Kamil Varga se zaměří na Photoshop, a to hned se třemi kurzy na témata: Vrstvy a masky, RAW, Retuše. Jan Dobrovodský se bude věnovat Zoneru, konkrétně RAWu a Základním úpravám v prvním kurzu a v druhém Vrstvám, maskám a výběrům. O velké shrnutí Lightroomu se postará Aleš Radikovský v kurzu Lightroom přehledně. Všechny tyto kurzy silně doporučujeme, protože to je jedna z mála příležitostí, jak se podívat pod pokličku přímo profesionálovi.

Nabídku všech kurzů včetně časového rozpisu a možností si je objednat naleznete zde. Doporučujeme se kvůli velkému zájmu přihlásit co nejdříve.

Pokud jste už nyní rozhodnutí, že se na Setkání fotografů přijdete podívat, můžete se rovnou zaregistrovat na našich stránkách. Tím získáte stokorunovou slevu na vstupné, které bude následně činit jen 250 korun a bude zahrnovat všechny přednášky, poradnu a samozřejmě přístup do atria, kde budou mít své stánky Nikon, Canon, Megapixel, Zoner a další partneři akce.

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Karel Návrat
  Karel Návrat
  15.03.2018 21:52

  Je smutné že neni na Moravě v Praze nevi že je Morava -Ostrava

 • Dana Kovaľová
  Dana Kovaľová
  16.03.2018 06:38

  Největším tajem Darjeelingu zjevně zůstává fakt, že se pro tuto oblast v podhůří Himálaje v indickém státě Bangla (dříve Západní Bengálsko) používá český přepis Dárdžiling.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (2)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace