Nikon představil FX telezoom 70–300mm ED VR s AF-P ostřením

Na objektivech pro sport a wildlife je naprosto zásadní ostření. Nikon už dříve přišel s krokovými motorky AF-P, jež se dostaly do několika objektivů. Ale až s tímto objektivem se objevuje na delších ohniscích pro fullframová těla. Aktualizováno o cenu.

Zatím se AF-P ostření objevilo v asi třech objektivech od Nikonu a to je rozhodně škoda. Je rychlé, tiché a přesné. A kde jinde by mělo být než v objektivech s dlouhými ohnisky. A to AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR je. Nikon zatím neodhalil českou cenu, ale předpokládá se, že bude patřit mezi ty levnější objektivy. To naznačují i slova manažera Nikonu.

„Nový objektiv AF-P 70–300 mm otevírá řadu možností pro fotografování teleobjektivem z ruky. Nikon tradičně postupně integruje osvědčené profesionální technologie do dostupnějších objektivů, a tento nový objektiv se zoomem je aktuálním modelem těžícím z těchto výhod. Profesionální funkce jako redukce vibrací SPORT a zaostřovací režim M/A jsou pro fotografy pracující v náročných podmínkách velkou výhodou,“ vysvětlil marketingový manažer Nikonu Dirk Jasper.

Z osvědčených technologií se zde mimo nové ostření objevuje účinná stabilizace obrazu (VR), která by měla dosahovat hodnot až 4,5 EV a navíc disponuje režimem SPORT pro stabilnější obraz v hledáčku. Přepínačů bude na objektivu více. Nikon u tohoto telezoomu implementoval nejen tradiční režim M/A a M, ale i A/M, který je méně citlivý na manuální zásahy do ostření.

Tím ale vylepšení nekončí. Nikon zde sáhl po lehké, ale odolné konstrukci. Chlubí se, že „každá pohyblivá součást tubusu objektivu je utěsněná proti prachu a vodním kapkám.“ Navíc objektiv disponuje novou elektronicky ovládanou clonou, ta je ještě k tomu devítilamelová, což v praxi znamená hezčí bokeh. 

Nikon 70–300mm f/4,5–5,6E má nejkratší zaostřitelnou vzdálenost 1,2 metru v celém rozsahu zoomu a největší měřítko zobrazení je 0,25×. To na pořádné makro nestačí, ale i tak bude objektiv zobrazovat hezké detaily. 

Koncová cena bude podle Nikonu činil 20 990 korun, případně 799 eur na Slovensku a v jiných koutech Evropy.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace