Desátý ročník PRAGUE PHOTO se uskuteční na konci dubna

Fotografie tak různorodých vystavovatelů jako galerií, fotografických společností a fotografů z řad studentů či klasiků z Česka i z celého světa se budou vystavovat na 10. ročníku PRAGUE PHOTO, který se uskuteční mezi 25. a 30. dubnem v Kafkově domě v Praze. Celkově se na výstavě předvede více než 200 fotografů. 

Setkani fotografu

Tradičně není dáno žádné téma, které by bylo povinné pro všechny vystavovatele. Navíc si každý může své fotografie prezentovat po svém a výstava tak nebude mít ani jednotný styl.

Své kolekce autorských fotografií uvedou například Galerie Gambit, IndigoSpace, Vintage Photography, Mimo Space. Mezi fotografy zaujmou třeba Magdalena Bláhová, Iveta Kopicová, Martin Stránka, Tomáš Paulus, Antonio Cossa, Assem Alsabban a další z Itálie, Finska, Slovenska, Francie nebo Saúdské Arábie.

Tradičně se vystaví i snímky studentů. Tentokrát se zúčastní Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, Vysoká škola umělecká z Bratislavy, Střední a Vyšší odborná škola Michael a Pražská fotografická škola.

Jako každý rok se bude udělovat cena Young Prague Photo Award pro fotografa do 35 let. Ta si vysloužila respekt a mnozí fotografové díky ní dostali nabídky i ze zahraničí.

PRAGUE PHOTO se koná pod záštitou primátorky Prahy Adriany Krnáčové a starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého a s podporou pražského magistrátu a Prahy 1. V Kafkově domě nedaleko Staroměstského náměstí bude otevřeno od 25. do 30 dubna mezi desátou a devatenáctou hodinou. Základní vstupné činí 90 korun, snížené 60 korun. Další informace na praguefoto.cz.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Kurz rekvalifikace fotoreportér

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace