Články označené - Test

 • Sony FE 24/2.8G, 40/2.5G a 50/2.5G - první zkušenosti

  Sony uvádí trojčata: kompaktní pevné objektivy pro fullframe bezzrcadlovky: FE 24mm F2.8G, 40mm F2.5G a 50mm F 2.5G. Měli jsme možnost si je vyzkoušet a v článku naleznete první zkušenosti a fotky v plném rozlišení. Novinky sice naboří rekordy svou světelností, ale přinášejí do portfolia Sony FE trojici kompaktních a lehkých pevných skel ve třech praktických ohniscích - protože jedna z výhod bezzrcadlovek, tedy jejich velikost, dává největší smysl v kombinaci s patřičně drobným objektivem.

   0
 • Recenze: Jak fotí Huawei P40 Pro s fotoaparátem Leica?

  Tentokrát prostřednictvím recenze přinášíme pohled na fotomobil Huawei P40 Pro. Aktuálně se jedná o zřejmě druhý nejlepší fotomobil na českém trhu. Je vybaven Leica Quad Ultra Vision fotoaparátem, který zahrnuje 50 Mpx hlavní objektiv, 12 Mpx teleobjektiv, 40 Mpx širokoúhlý objektiv a senzor hloubky ToF. I mimo fotografickou stránku se jedná o prémiový mobilní telefon. Velmi citelnou ranou je ale absence Google služeb způsobená obchodní válkou mezi USA a Čínou.

   0
 • Test adaptéru Canon EF-EOS R s drop in polarizačním a ND filtrem

  Adaptér Canon EF-EOS R drop in umožní vkládat mezi objektiv zrcadlovky a tělo bezzrcadlovky polarizační filtr a ND filtr s proměnnou densitou. Stačí tedy jeden filtr pro všechy EF Canon objektivy včetně těch s vypouklou přední čočkou. ND filtr s proměnnou densitou ocení nejen krajináři, ale zejména filmaři. Velmi chytře vymyšlený adapter Canon EF-EOS R s drop in polarizačním a ND filtrem jsem vyzkoušel na Šumavě s extrémně širokoúhlým objektivem Canon EF 11-24mm f/4,0.

   0
 • TEST: TAMRON 10-24 mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD

  Jsou tomu dva roky, co Tamron uvedl na trh vlajkovou loď ultra širokých zoomů. Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD nabízí HLD motor a je zabalen v novém designu. Nechybí odolnost vůči nepříznivým přírodním podmínkám. Jak si vede po obrazové stránce?

   3