• Kde kraj má duši

  Ta země má duši. Tahle slova z fotocestopisu Saši Krška, který napsal pro FotoAparát.cz před čtyřmi roky, jsme si loni při putování po Podkarpatské Rusi mnohokrát připomněli. Je to kraj nádherné přírody, otevřených lidí i nostalgických vzpomínek. Tohle kouzlo si každý musí prožít sám. Fotografování vás bude nutit lépe se dívat.

   6
 • Setkani fotografu
 • Londýn v zime

  V Londýne už chvíľu študujem a preto sa pokúsim priblížiť vám toto veľkomesto z môjho fotografického pohľadu, ktorý je dosť odlišný od toho turistického. Nefotil som ani Big Ben ani Buckingham Palace, ktoré sú prervané návštevníkmi, a z ktorých keď chcem peknú fotku, tak si radšej kúpim pohľadnicu, lebo viem,...

   8
 • Ostrov Gran Canaria, fotografův ráj

  V době, kdy se všichni radují z každé na zem čerstvě dopadlé sněhové vločky, jezdím prstem po mapě s myšlenkou, kde může být lépe. Protože však do hry vstupuje i finanční stránka věci, je zřejmé, že dál něž pět hodin letu to nebude. Před letošní výjimečně mrazivou zimou volím ostrov Gran Canaria. V ceně týdenního lyžování v Krkonoších pak fotím ve sluncem prohřátých horách či na pobřeží oceánu.

 • Ukrajina, solný důl 400 m pod zemí

  Sůl je nepřítelem fotoaparátu. Pokud však trochu nezariskujete, přicházíte o jedinečné okamžiky, které se již nikdy neopakují. Řada kolegů fotoaparát na dně solného dolu v Solotvině na Zakarpatské Ukrajině raději ani nevytáhla. Adrenalinové akce zrovna nevyhledávám, ale tenhle zážitek stál za to. Jsem rád, že mám k němu i fotografie.

 • Etiopie

  Možná, že někteří z vás již četli na našich "rodinných cestovatelských stránkách" reportáž o Etiopii – úžasné, avšak málo navštěvované a velmi vzdálené zemi. Fotoaparát.cz mne požádal, abych popsala zkušenosti fotografa-turisty v této zemi.

 • Noční fotografování v Miami

  Miami je jedno z nejzajímavějších amerických měst. Není to jenom Miami Beach a jeho známé noční podniky kolem Ocean Drive. Velmi zajímavý je i Downtown, kde se občas jen těžko domluvíte anglicky. Město ožívá v noci. A to je ten čas, kdy je třeba vyrazit se stativem a zachytit něco z jeho kouzla.

   7
 • Kerala - Jižní Indie

  Kerala je jedním z jižních států Indie. Návštěva je zde pro Evropana nejvýhodnější od října do února. V tuto dobu je tu únosné klima odpovídající našemu létu. Kerala se rozkládá podél západního pobřeží Indického oceánu v délce asi 400 km. Žije tu 30 mil. obyvatel na rozloze 38 800 čtverečných kilometrů. V článku si Keralu přiblížíme více - hlavně na fotografiích.

   3
 • Svět kolem Annapuren II.

  Sedlo Thorong La ve výšce 5416 m je nejvyšším místem treku kolem masívu Annapuren. Zároveň je i rozhraním mezi zeleným údolím Marsyandi Khola a nehostinným územím Transhimálaje, které přechází na severním okraji do Tibetské náhorní plošiny. Za sedlo se monzun nedostane. Suchá oblast je součástí území dolního Mustangu. Na suchých, erozí rozpraskaných hřebenech hor stojí prastaré kláštery, kde přežívají poslední zbytky téměř neporušené tibetské kultury. Pokud chcete poznat, jak zde lidé žijí, musíte opustit hlavní trasu treku a vyrazit úzkými stezkami o kus dál.

   1
 • Svět kolem Annapuren I

  Annapurna I je prním osmitisícovým vrcholem, na který vystoupil člověk. Svět kolem Annapuren je magickým územím bílých štítů, starých budhistických klášterů a nádherných lidí. Přes 300 km dlouhou cestu v plné „fotografické polní“ jsem uskutečnil v říjnu 2004. Článek je zároveň pozvánkou do Průmyslového paláce v Praze 14.dubna ve 12:00 a ve 14:00 na stánek FotoAparátu.cz, kde pro vás spolu s horolezcem Radkem Jarošem, dobyvatelem pěti osmitisícovek, pořádáme fotografickou přednášku Himálaj od 1000 až po 8848 m n.m.

   9
 • Indonésie

  V článku navštívíme indonéské ostrovy - Sulawesi, Jávu a Bali. Autorka Inodnésii navštívila v létě 2004. Kromě nádherné a různorodé přírody se tu setkala s moc milými lidmi. Více se dozvíte v článku, který je doplněn množstvím fotografií.

   7

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace