Vzpomínky na Afriku, část II.

Zbývající dva týdny putování po Jihoafrické republice jsme se vydali v malém autě a v malé skupině na cestu jihem. Nejprve letecky do Kapského Města a zpět do Johannesburgu přes několik národních parků a další unikátní místa.

Zbývající dva týdny putování po Jihoafrické republice jsme se vydali v malém autě a v malé skupině na cestu jihem. Nejprve letecky do Kapského Města a zpět do Johannesburgu přes několik národních parků a další unikátní místa.

Kapské Město

Vnitrostátní let z Johannesburgu do Kapského Města trvá zhruba dvě hodiny. Zapůjčili jsme automobil a poprvé jsem „okusil“ jízdu vlevo. Začátky byly nepříjemné, zvláště křižovatky. Orientovat se v místech, kde je z každé strany umístěna značka „STOP“ a platí pravidlo, že zastaví všichni a přednost má ten, kdo první projel křižovatkou, je vskutku velmi obtížné.

Kapské město Kapské město

Ubytovali jsme se v bungalovech na periferii ve čtvrti Hout Bay, klidné místo v krásné přírodě. Kapské Město se rozkládá mezi tisíc metrů vysokými horami, které se tyčí přímo od moře nad město. Jsou zde nádherné čtvrti, které kontrastují s chudými částmi, světoznámé jsou mys Dobré naděje a Stolová hora. Všude je nádherná flóra. Ze Stolové hory, na kterou je možno se dopravit lanovkou, je nádherný a fascinující pohled na Indický oceán a Atlantik. Ovšem nikoliv za deště a bouře, což provázelo náš pobyt zde. Kapské město včetně mysu Dobré naděje jsou plné turistů, autobusů a osobních aut. Veškeré pamětihodnosti a atrakce jsou totálně přeplněné.

Mys Dobré naděje (Cape of Good Hope) Mys Dobré naděje (Cape of Good Hope) Mys Dobré naděje (Cape of Good Hope)

Outsdhoorn

Výletní cesta z Hout Bay do Outsdhoornu, krásného, malebného městečka v horách a dále do národního parku Tsitsikama byla úchvatná, s krásnými výhledy na horská údolí. Okolo spousta pštrosích farem, veliká vejce těchto ptačích krasavců jsou zde všude vystavena jako dekorace. Setkání se „slamy“ působilo jako barevná kreace sušícího se prádla, kombinace plechových a dřevěných chatrčí, které jsou tak malé, že skromné jídlo si chudí lidé připravují venku. Vzhledem k tomu, že fotit „slamy“ je velmi nebezpečné, pořizovali jsme záběry za jízdy z auta.

Outsdhoorn Outsdhoorn
Outsdhoorn slam
slam slam

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Roman Maliha
  Roman Maliha
  16.05.2011 17:12

  pane Peterko, líbí se mi váš cestopis i fota :)
  tímto se omlovám panu Burdovi že jsem si dovolil mít jiný názor než je ten jeho, který je jediný správný :)))

 • Josef Peterka
  Josef Peterka
  17.05.2011 10:27

  Dobrý den.
  Pro Štefana.
  1. Pohyb v parcích je asi zakázaný, ale jen pro ty, kteří se tam chtějí pohybovat bez průvodce. Tato fotka vznikla, když jsme se pozdě večer vraceli z večerní projížďky. Na cestě leželo šest lvů a vůbec nemělichuť tuto cestu opustit. Tyto večerní propjížky provádějí běžně v parcích.
  2. K tomu střílení pro zábavu.
  Rád střílím pro zábavu z revolveru, pistole i pušky. I když z pušky je to trochu problém s jednou rukou. Nikdy, nikdy jsem nestřílel na zvěř pro zábavu.
  A také jsem neměl tuto potřebu. Pouze jako malej kluk ze vzduchovky po vrabcích. Nyní se mě to zdá hrůzné.
  V Thabazimbi jsme byli ubytováni na soukromé farmě. Neskutečně velký pozemek. Majitel pozemku měl asi potřebu masa pro své dělníky (tři černé rodiny) a asi i pro svoji potřebu. Nejdříve si mě vyzkoušel do
  terče a potom mě svěřil pušku.
  Padlého pakoně ihned naložili pomocí navyjáku a zpracovali.
  Děkuji za komentář, přeji příjemný den a málo žluče :-) !

 • Josef Peterka
  Josef Peterka
  17.05.2011 10:42

  Dobrý den.
  Pro pana Malihu.
  Dík za komentář. A trochu k těm nepříjemným, pro někoho příjemným výrazům pana RB.
  RB má na svých stránkách tento článek. Už jsem ho zde prezentoval.

  "Komentování subjektu na fotografii zobrazeného, zvláště pak způsobem, který by se mohl zobrazované osoby dotknout, na fotoserver nepatří". a pokračuje .........

  Je zajímavé, že na svých stránkách nabádá ke slušnému vyjadřování a zde používá výrazy, které jsou dosti nešťastné a nevhodné pro většinu čtenářů tohoto int.časopisu.
  Podíváte-li se podrobně na jeho fotky a na jeho vyjadřování se zde, tak tyto fotky přesně vyjařují jeho (psycho)povahu.
  Přeji příjemný den, málo žluče, raději žádnou.

 • Feanor
  Feanor
  17.05.2011 12:44

  Pane Maliho, s tím dementem Burdů neztrácejte čas. Ten je naprosto marnej.

 • Štefan 5
  Štefan 5
  17.05.2011 20:48

  Dobrý deň pán Peterka, beriem Vaše vysvetlenie. My sme to raz nestihli do tmy prejsť bránou v Hluhluwe a bolo to velmi nepríjemné. Zobrali to strašne vážne a hodinu nás vyšetrovali a hrozili vysokou pokutou. Tak preto som sa divil.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (41)

Tisknout článek

Tip na článek

Fotografování polárních září
Fotografování polárních září

Fo­to­gra­fo­vání Au­rora bo­re­a­lis ne­boli po­lární záře na Is­landu. Is­land leží upro­střed au­ro­rár­ního ob­louku naší pla­nety, takže má velmi dobrou prav­dě­po­dob­nost vi­di­tel­nosti po­lární záře i při re­la­tivně sla­bých vý­ro­nech slu­neč­ního vě­tru. Sedm let starý člá­nek o fo­to­gra­fo­vání po­lár­ních září jsem ak­tu­a­li­zo­val o nové fo­to­gra­fie a nové po­znatky, jak fo­to­gra­fo­vat po­lární záře. 

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram