Všechny články

 • Vzpomínky na Afriku, část II.

  Zbývající dva týdny putování po Jihoafrické republice jsme se vydali v malém autě a v malé skupině na cestu jihem. Nejprve letecky do Kapského Města a zpět do Johannesburgu přes několik národních parků a další unikátní místa.

 • Vzpomínky na Afriku, část I.

  Cestování částí Jihoafrické republiky jsem zvolil s malou skupinou fotografů. Při předchozích cestách po Peru, Bolívii a Kubě jsem se přesvědčil, jak nepříjemné je cestovat s turisty, kteří vytáhnou malý fotoaparát z kapsy, párkrát zmáčknou spoušť a frčí dál. Doporučuji vydat se do této země alespoň na tři týdny, i tak toho stihnete jen zlomek. První týden jsem měl možnost trávit u známých a pozorovat styl života bílých v JAR.

   1
 • Nikon Coolpix P500

  A zase uvidíme o trošku dál. Nikon Coolpix P500 disponuje 36x optickým zoomem. Natáčí FullHD video. Na živé snímky a další vlastnosti se podívejte do tohoto článku.

   8
 • Zpracování tématu: "Zub času"

  Vážení kolegové, fotografové. Při zadávání tématu „Zub času“ jsem měl velké obavy z toho, kolik fotografií a jestli vlastně vůbec nějaké budete posílat a také z kvality zpracování. Na úvod mohu říci, že jsem byl velice příjemně překvapen. Množství snímků bylo nakonec nad očekávání vysoké a zrovna tak i kvalita.

 • PhotoHint 16: Fotografování noční oblohy a hvězd

  Hvězdné dráhy vznikají při fotografování noční oblohy dlouhými expozičními časy. V důsledku otáčení naší planety se na fotografii objeví nad krajinou zajímavé oblouky či kružnice v závislosti na zeměpisném směru. Platí zde opačné pravidlo než při fotografování ve dne: čím méně světla, tím lepší snímky. Článek je inspirací a návodem pro všechny, co to chtějí také zkusit.

   6
 • Canon EOS 1100D

  Druhou novinkou na poli digitálních zrcadlovek, kterou Canon představil ve své letošní jarní kolekci, je model EOS 1100D. Ten se řadí do kategorie přístrojů určených začínajícím fotografům a nahrazuje předchozí verzi EOS 1000D. V následujícím článku se podíváme na tento přístroj podrobněji.

   6
 • Fotografování z dopravních letadel

  Je možné získávat kvalitní fotografie z běžných dopravních letadel přes okénko? Jaké jsou zde možnosti a omezení? Lákavá je především dostupnost pro většinu fotografů, kteří cestují někam letadlem. Tyto fotografie mají jedinečnost a neopakovatelnost a získáváte je tak trochu jako bonus v rámci cestování. Své zkušenosti s takovým fotografováním jsem shrnul v tomto článku.

 • Canon EOS 600D

  Ještě tomu není ani rok, co jsme v redakci měli možnost vyzkoušet si tehdy nejnovější model od Canonu v této kategorii, kterým byl EOS 550D a už tu máme jeho dalšího následovníka. Tím je Canon EOS 600D. V následujícím článku se podíváme na tuto novinku podrobněji.

   9
 • FotoŠkola 1 - Digitální fotoaparáty

  FotoŠkola je nový seriál článků pro začínající fotografy, nebo pro nefotografy, kteří se jimi chtějí stát. V prvním díle se podíváme na digitální fotoaparáty - nezbytný doplněk fotografa. V dalších dílech se můžete postupně seznámíme s jejich ovládáním, vlastnostmi, ale i postupy při fotografování. Ale teď už ke kompaktům, zrcadlovkám i bezzrcadlovkám.

   0
 • Canon EOS 5D Mark II: fotografická praxe

  S fotoaparátem Canon EOS 5D Mark II intenzivně fotografuji více než rok. Fungoval v ruských mrazech, v prachu a horku afrických pouští nebo v monzunovém dešti. Tento článek není test. Najdete zde poznatky z dlouhodobějšího používání v drsnějších podmínkách při fotografování krajin, zvířat a reportáží a částečně i srovnání s předchůdcem Canon EOS 5D, který také používáme.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace