Bohatá rodina osvědčených přístrojů Panasonic Lumix se letos opět rozroste

  • 04.01.2019
  • PR

Rokem 2018 oslavil Panasonic desáté výročí od uvedení vůbec první digitální bezzrcadlovky na světě. Tehdy se jednalo o model LUMIX G1. V kategorii digitálních bezzrcadlovek si Panasonic drží své prvenství a neustále vyvíjí nové technologie, které mají jeho uživatelům zprostředkovat dokonalý zážitek z focení a přinést fotografie a videa bez kompromisů.

Protože Panasonic vždy dal na zpětnou vazbu přímo od zákazníků, vyslyšel požadavek přístroje s maximálním výkonem, a hlavně perfektního vyladění pro všechny fotografické disciplíny. V roce 2019 na základě těchto požadavků od profesionálů uvede nové přístroje, které rozšíří úspěšné fotoaparáty Lumix o novou řadu formátu tzv. fullframe bezzrcadlovek.

I v poslední době však Panasonic nezahálel a představil několik fotoaparátů, které jsou vyladěné na míru dle potřeb jejich uživatelů.

Lumix GX9 – Perfektní obraz a vysoký výkon do kapsy

Fotoaparát Panasonic Lumix GX9 je model prověřený mnohaletým vývojem. Mezi jeho kvality patří kompaktnost, pohotové ovládání a výklopný hledáček. Jedná se o fotoaparát, který je určen pro všechny nadšence, kteří touží po vysoké kvalitě obrazu, ale je pro ně zásadním kritériem váha a mobilita. Lumix GX9 mimo jiné patří i do výbavy ambasadora fotoaparátů Panasonic Lumix Petra Slavíka. To, že s kompaktním tělem GX9 lze pořizovat i profesionální fotografie, dokládá mimo mnoha jiných i Petrova slavná fotografie z biatlonových závodů:

Zimní východ slunce ozařuje hlavní horský masiv Triglavského národního parku, zatímco osada Zajavornik leží ještě v mrazivém stínu mezi kopci. (objektiv 35–100mm f2.8); Petr Slavík

Legendární Lumix GH5 – fotovideoaparát prověřený mnoha světovými filmaři

Lumix GH5 je prvním přístrojem, který nabídl svým uživatelům schopnost natáčet video v rozlišení 4K v 60 snímcích za vteřinu (60p) a navíc v kvalitě 4:2:2 10bit. Dokonalé vyladění na video dělá z modelu Panasonic Lumix GH5 přístroj využívaný mnoha profesionálními kameramany a právem se jedná o první CSC fotoaparát na světě s profesionální certifikací. Filmaři s GH5 mají pro svou tvorbu možnost využít mnoho specifických nastavení ať už jde o 10bitové video, slowmotion při 180 snímcích za sekundu, HDR či vysoce funkční duální stabilizaci.

Pro vybrané jedince, kteří rádi tvoří i v noci, byl speciálně vytvořen ještě model Panasonic Lumix GH5S, který díky zvětšené citlivosti čipu umožňuje pracovat s nejlepším možným výstupem v jakýchkoliv světelných podmínkách.

Lumix G9 – nástroj náročných fotografů

Tento fotoaparát byl vyladěn pro zachycení dokonalých fotografií. Umí pořizovat video ve 4K a 60 snímcích za sekundu, ale jeho funkce mnohem víc konvenují profesionálním fotografům. V přírodě, při focení momentek jistě u Lumixu G9 ocení jeden z nejrychleji ostřících systémů na světě, možnost vyfotit až 60 ostrých snímků za sekundu, či použít multiexpoziční režim s rozlišením až 80 MPx pro vykreslení i těch nejmenších detailů ve fotografii. Momentku zachycenou Lumixem G9 pořídil i ambasador Panasonic Lumix Petr Slavík:

Momentka ze závodu Světového poháru v biatlonu v jednom z tradičních center tohoto napínavého zimního sportu – rakouském Hochfilzenu. (objektiv 200mm f2.8); Petr Slavík

Lumix S1 a S1R – dárky do nového roku od Panasonicu pro ty, kdo hledají něco skutečně výjimečného

V roce 2019 Panasonic poprvé v historii uvede na trh dvojici systémových kompaktů v plnoformátovém, tedy fullframe provedení. Fullframe bezzrcadlovky Lumix S1R a S1 jako první na světě dovedou nahrávat videozáznamy v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p a jejich fotografické výkony budou výjimečné. A tak pokud toužíte po fotoaparátu, který posune hranice světa fotografie a videa zase o kus dál, bude pro vás nová řada Lumix S tou pravou. Vysoký dynamický rozsah plnoformátového snímače, 4K video, duální stabilizace obrazu a odolné tělo s bajonetem Leica L – to jsou prozatím známé vlastnosti a funkce modelů Lumix S1R a S1. Panasonic naplno odhalí Lumixy řady S již brzy a už teď je jasné, že se bude jednat o přístroje perfektně vyladěné, s nekompromisním výkonem, vhodné pro nejnáročnější fotografické disciplíny.

     

Líbil se vám článek?

Tisknout článek

Tip na článek

Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R
Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R

S di­gi­tál­ními bez­zr­ca­dlov­kami s pl­no­for­má­to­vým či­pem a vy­so­kým roz­li­še­ním se roz­trhl py­tel, na­bí­zíme tedy pře­hledné po­rov­nání bez­zr­ca­dlo­vek Ca­non EOS R, Ni­kon Z7, Sony A7R III a Pa­na­so­nic Lu­mix S1R.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace