Výběr nového foťáku

  • Festa
    Festa
    26.06.2019 15:06

    Já ti vůbec neporadím, (mám Canon EOS 200D). Ale nechat si poradit, ti asi moc nepomůže. Podle počtu lidí, co ti napíšou svůj názor, většinou každej jinej, ti zbyde se stejne rozhodnout, podle sebe. :-)
    I výběr objektivů a dalšího příslušenství, značky fotoaparátu atd.
    Je fajn, že máš už relativně vybráno, jen čekáš na misku vah, kam se přehoupne.
    A poklona patří těm, kteří se snaží pomoct. :-)
    Taky jsem vybíral. Vašek

  • Jachym 1
    Jachym 1
    Autor
    27.06.2019 08:00

    Díky za tipy, bezzrcadlovka je samozřejmě fajn, ale co vím, jsme cenově o řád jinde...

    Jak se tu někdo ptal na ty objektivy, to by mě zajímalo, na makro používám:

    - Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM

    Jako základní používám:
    - Canon EF-S 17-55mm f/2,8 IS USM

  • MeddlinG
    MeddlinG
    27.06.2019 10:16
    Reaguje na Jachym 1 27.06.2019 08:00:

    "Díky za tipy, bezzrcadlovka je samozřejmě fajn, ale co vím, jsme cenově o..." - zobrazit celý komentář

    Ne, hele zrcadlovky jsou uplne super, ja spis jen provokoval. ;-)

    Jak jsi sam napsal, i 200D bude fotit lepe, nez tva predchozi 50D. Obecne se da rici, ze stejne fotaky jedne generace pouzivaji stejne snimace, takze obrazovy vystup je identicky. Rozdil bude v pohodli - 200D je v porovnani s radou XXD takova plastova hracka + na nektere veci, na ktere na rade XXD existuje specialni tlacitko, budes muset do menu.

    Se skly, ktere mas bych navic zvazil jeste jednu vec. 17-55mm vazi cca 700g. Canon 200D je naopak jedna z nejlehcich zrcadlovek. Bude to mozna pusobit trochu nevyvazene, stalo by podle me to vyzkouset nekde v obchode.

  • MeddlinG
    MeddlinG
    27.06.2019 10:21

    Nicmene, abych odpovedel na puvodni otazku - nemyslim, ze mezi 200D a 800D je nejaky zasadni rozdil. Spise bych radil jeste zvazit tu 77D, je tam rozdil cca 3000, ale ten zazitek z foceni bude neporovnatelne lepsi.

    Nebo z bazaru - ja bych radsi vzal bazarovou 77D nez novou 800D.

  • MeddlinG
    MeddlinG
    27.06.2019 10:25

    https://www.megapixel.cz/canon-eos-70d-telo-bazar-1560852292?backlink=0rdk7

    Bazarova 70D se zarukou 1 rok, krasny stav, 12 tisic. Vazne bych uvazoval spise timto smerem.

  • E.B.E
    E.B.E
    27.06.2019 12:07

    https://www.paladix.cz/bazar/index.php?badt=&bmid=1&btid=15&bloc=&dsw=&q=&wq=&uid=0

  • Jachym 1
    Jachym 1
    Autor
    30.06.2019 10:04

    Díky moc za tipy, no je to dilema, je mi jasné, že z druhé ruky koupím něco uplně jiného, ale mám trochu obavu z toho, když nevím proč to dotyčná osoba prodává... pokud je to proto, že si koupila nové sklo které na starý foťák nepasuje super, ale pokud je tam nějaký problém... byť je pravdou, že výhoda v Megapixelu je ta roční záruka, tam bych čekal, že by se vada projevila

  • E.B.E
    E.B.E
    30.06.2019 19:03
    Reaguje na Jachym 1 30.06.2019 10:04:

    "Díky moc za tipy, no je to dilema, je mi jasné, že z druhé ruky koupím něco..." - zobrazit celý komentář

    Osobně jsem měl několik foťáků z druhé ruky. A nikdy žádný problém. Navíc ze zkušenosti můžu říct, že pokud přístroj obsahuje vadu, ta se projeví v prvních dnech, měsících. A kdyby i nakrásně k něčemu došlo, nestál tolik, abych ho nemohl opravit, nebo zahodit a koupit další. A proč většina lidí prodává? ...protože mají (mylný) pocit, že s modernějším tělem získají lepší fotky.

  • MeddlinG
    MeddlinG
    30.06.2019 19:33
    Reaguje na Jachym 1 30.06.2019 10:04:

    "Díky moc za tipy, no je to dilema, je mi jasné, že z druhé ruky koupím něco..." - zobrazit celý komentář

    Přesně proto jsem linknul bazar Megapixelu, kde dávají rok záruku...

  • restaurator
    restaurator
    03.11.2019 15:14

    Dobrý den,
    obracím se na vás s prosbou o radu. Doteď jsem fotil pouze na analog nebo digi kompakt. Přecházím však zcela na digitální fotografii a proto plánuji koupi nějakého lepšího přístroje - zrcadlovky. Jsem však v digitální technice naprostý amatér a tak se chci zeptat, jak je to s nikonem a canonem, protože jsem kdesi zaznamenal informaci, že nikony lépe zvládají náročnější fotografické situace, jako je kontrast, horší světelné podmínky atd zatímco Canony mají zase kvalitnější videa. Ty canony se mi více líbí kvůli své ergonomii a menším tělům. Pokud je však informace o rozdílu mezi canonem a nikonem v náročnějších světelných podmínkách pravdivá, tak asi není co řešit a volba by padla na Nikon. Já mám v plánu zrcadlovku používat převážně na přírodu, reportáž a při cestování. Proto chci ještě požádat o radu, které modely jsou odolné proti prachu a hlavně vlhku a dešti. Nějak mi tyto informace chybí u produktů. Prozatím přemýšlím o full frame Nikon D750 nebo Canonu EOS 6D Mark II. Případně o modelu Canon eos 200D. Ještě nemám ujasněno, zda koupím levnější tělo a kvalitní objektiv za dvacet tisíc nebo víc šetřit a pořídit kvalitní objektiv i full frame. Díky za případné reakce.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse